ΑΠΟΚΟΡΩΝΑΣ 2019

ΔΗΜΟΣ ΑΠΟΚΟΡΩΝΟΥ

 
ΑΝΟΙΚΤΟ ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Σκακιστικ Ακαδημα Χανων – Κοινωφελς επιχερηση
Δμου Αποκορνου

 

 

Σ' να ειδυλλιακ τοπο ο Πρεδρος της ΣΑΧ ΣΑΜΑΡΙΑ κ. Σπυριδκης Γιννης καλοσωρζει τους πακτες και κηρσσει την ναρξη των αγνων.

 

 

και σε να ττοιο τοπο δεν θα μποροσαν να αντισταθον οτε ο Δμαρχος με την κ. Μπενκη που δοκιμζουν τις γνσεις τους στο σκκι!

Ο Πρεδρος της ΣΑΧ ΣΑΜΑΡΙΑ προσφρει αναμνηστικ πλακτα στο Δμαρχο Αποκορνου κ. Κουκιανκη Χαρλαμπο για τη συμβολ του στην ανπτυξη του σκακιο.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΝΟΙΚΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΑΠΟΚΟΡΩΝΑ

Κατ.

νομα

λο

Βαθ.

1ος

Τζαγκαρκης Παναγιτης

1749

4

2-3ος

Πανταβς Παναγιτης

2115

2-3ος

Γαλανκης Νκος

1565

1η

Καραβιτκη Ευαγγελα

1715

3

5

Παπαδημητρκης Γιργος

1469

3

6

Κτσογλου Γιργος

1527

3

7

Γκγκας Δημτρης

2043

3

8

Λαδς Δημτρης

1848

Καραβιτκη Αντωνα

1522

10

Παρασκκης Φλιππος

1509

2

11

Θωμκης Νκος

1410

1

12

Μπατσκης Σωτρης

1536

1

13

Μαριδκης Δημτρης

1393

½

 
Ο Σμβουλος Ανπτυξης της Περιφρειας Κρτης και Αντιπρεδρος της ΣΑΧ ΣΑΜΑΡΙΑ κ. Μιχελογιννης Δημτρης, η Πρεδρος της Κοινωφελος επιχερησης κ. Μπενκη Αργυρ, ο Πρεδρος της ΣΑΧ ΣΑΜΑΡΙΑ κ. Σπυριδκης Γιννης και ο Πρεδρος του Α.Ο. ΤΑΝΩΣ κ. Βροντκης Κων/νος με τους νικητς του 1ου Ομλου.

2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΝΟΙΚΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΑΠΟΚΟΡΩΝΑ

 

Κατ.

νομα

ΕΛΟ

Βαθ.

1ος

Στρλης Γιργος

1188

2ος

Γκγκας Παντελς

0

4

3-6ος

Σαρφης Ραφαλ

1104

3-6ος

Σχετκης Γιργος

1078

3-6ος

Σπυριδκης Γιργος

0

3-6ος

Σαραντολκης Ηλας

0

1η

Ψαριανο λενα

0

3

2η

Σκαρκη Γεωργα

1257

3

9

Λεβκης Κυρικος

0

10

Μπατσκης Παναγιτης

1290

3η

Κλεοβολου  Σοφα

0

2

12

Δασκαλκης Στφανος Σλων

0

2

13

Σκαρκης Σταρος

0

2

14

Τζατζιμκης Θοδωρς

1055

15

Χαραλαμπκης Αρης

0

16

Μπατσκης Απστολος

0

1

17

Μανουσουδκη Ελνη

0

1

18

Κονταδκης Δανιλ

0

½

 
Η Πρεδρος της Κοινωφελος επιχερησης κ. Μπενκη Αργυρ, ο Πρεδρος της ΣΑΧ ΣΑΜΑΡΙΑ κ. Σπυριδκης Γιννης και ο Πρεδρος του Α.Ο. ΤΑΝΩΣ κ. Βροντκης Κστας με τους νικητς του 2ου Ομλου

3ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Κατ.

νομα

Βαθ.

1ος

Λειβαδιτκης Μνος

2ος

Βουντουρκης Μνος

5

3ος

Κνιθκης Νικλας

4

3-4ος

Νικολακκης Βασλης

4

3-6ος

Γαβαλκης Νικλας

4

3-6ος

Μαρινκης Νκος

4

1η

Βενετκη Νεκταρα

8

Πστρας Οδυσσας

3

2η

Στεφανκη Νικολτα

3

3η

Μαρινκη Ζω

3

11

Κοτρωνκης Στφανος

12

Σαρπ Μριος

2

13

Ρομπολκης Σφης

2

14

Κοκινκη Τριανταφυλι

15

Τερεζκης Ευθμης

16

Στεφανκη Στλλα

½

 
Ο Πρεδρος του Α.Ο. ΤΑΝΟΣ κ. Βροντκης Κστας με τους νικητς-τριες του 3ου Ομλου

4ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΝΟΙΚΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΑΠΟΚΟΡΩΝΑ

Κατ.

νομα

Βαθ.

1ος

Παριωτκης Γιργος

5

1ος Νηπ

Ριτζακης Νικλας

4

2ος Νηπ

Τενεκετζς Φρντυ

4

1η

Φουρναρκη Αναστζια

2η

Βενετκη Ελνη

3ος Νηπ

Ουζουνστεφανς Γιννης

2-5ος

Πετρουλκης Δημτρης

3

2-5ος

Γαβαλκης Χρστος

3

3η

Μανουσουδκη Ειρνη

3

2-5ος

Λαβδκης Μιχαλ

3

1ο Προ

Ψαριανς Μνος

3

12

Βακκη Ερασμα

13

Χατζηθεοχρους Χρστος

14

Καρμπελας Αχιλας

15

Διακολουκς Θεοδσης

2

2ος Προ

Τζατζιμκης Βασλης

2

17

Λιανοπολου Θνια

2

18

Λιανπουλος Φτης

2

3ος Προ

Σχετκης Ηρακλς

2

20

Φραγκκη Αγπη

2

21

Πστρας Ισωνας

22

Καρτσωνκης Παναγιτης

23

Αναστασκη Αθην

1

3η Προ

Σαρφη Λλια

1

25

Μαριδκη Εα

½

Ο Πρεδρος της ΣΑΧ ΣΑΜΑΡΙΑ κ. Σπυριδκης Γιννης και η ειδικς Γραμματας κ. Νικητκη Μαρα με τους νικητς-τριες του 4ου ομλου

ΟΜΙΛΟΣ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΑΠΟΚΟΡΩΝΑ

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΝΟΙΚΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΑΠΟΚΟΡΩΝΑ

 

Κατ.

νομα

Σλλ.

Βαθ.

1ος

Μαρκογιαννκης Γιννης

Βμου

5

1ος Γυμν

Κισσαμιτκης Γιργος

Βμου

4

2ος Γ

Κελαδκης Γιργος

Βρσες

4

1ος Β

Χαραλμπους Οδυσσας

Βμος

1ος Δ

Κισσαμιτκης Ευστρτιος

Βμος

3

2ος

Χαραλμπους Θεμιστοκλς

Βμος

3

3ος

Μπραουδκης Εμμανουλ

Βρσες

3

3-5ος

Φαφοτης Αρτμης

Βρσες

3

3-5ος

Σταυγιαννουδκης Ματθαος

Βμος

3

1η

Χαραλμπους Ηλκτρα

Βμος

3

1ος ΣΤ

Κοκολκης Αλξανδρος

Γεωργιοπολη

12

Μπιορντ Μπτσα

Βμος

2

13

Λμη Αρλντ

Βμος

2

1ος Ε

Οικονομκης Σψης

Βρσες

2

15

Κατσολης Νικλαος

Γεωργιοπολη

2

2η

Βαρδκη Μαρα

Βμος

17

Φραγκιαδκης θωνας

 

1

18

Ξενκης Νκος

Βρσες

1

19

Πολντας Κων.νος

 

1

20

Φαφοτης Βασλης

Βρσες

1

21

Καυκαλς Σφης

Γεωργιοπολη

1

22

Μανατκης Στλιος

Βαμος

½

Ο Δμαρχος Αποκορνου κ. Κουκιανκης Χαρλαμπος, ο Πρεδρος της ΣΑΧ ΣΑΜΑΡΙΑ κ. Σπυριδκης Γιννης η Πρεδρος της Κοινωφελος επιχερησης κ. Μπενκη Αργυρ ο Πρεδρος του Α.Ο. ΤΑΝΩΣ κ. Βροντκης Κστας και ο Σμβουλος Ανπτυξης της Περιφρειας Κρτης και Αντιπρεδρος της ΣΑΧ ΣΑΜΑΡΙΑ κ. Μιχελογιννης Δημτρης με τους νικητς του ομλου απ σχολεα του Δμου Αποκορνου

μιλος Ενηλκων

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΝΟΙΚΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΑΠΟΚΟΡΩΝΑ

Κατ.

νομα

Σλλ.

Βαθ.

Res.

1ος

Χαραλμπους Τσλης

Βμος

5

0

2ος

Κλεοβολου  Σοφοκλς

 

3

0

3ος

Νικολαδης Δημτρης

 

1

3-4ος

Βαροσιν Αρμν

 

0

5ος

Τζατζιμκης Γιργος

 

2

0

6ος

Ψαριανς Αποστλης

 

0

0

Οι νικητς του ομλου ενηλκων απ αριστερ: Χαραλμπους Τσλης, Κλεοβολου Σοφοκλς και Βαροσιν Αρμν με την Πρεδρο της Κοινωφελος επιχερησης κ. Μπενκη Αργυρ και τον προπονητ της ΣΑΧ κ. Τσαρουχ Κστα

 

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ



Η Κοινωφελς επιχερηση Δμου Αποκορνου σε συνεργασα με τη Σκακιστικ Ακαδημα Χανων προκηρσσουν Ανοικτ πρωτθλημα γργορου σκακιο που θα διεξαχθε την Κυριακ 12 Μαου 2019.

Το Πρωτθλημα περιλαμβνει τσσερις κατηγορες:

Α) Πρωτθλημα για παιδι του Δμου Αποκρωνα (σε δο ομλους ανλογα με την ηλικα τους).
Β) Πρωτθλημα ελεθερο για λους σους θλουν να αγωνιστον ανεξαρττου περιοχς και δεν χουν αγωνιστικ εμπειρα.

Γ) Πρωτθλημα για αθλητς συλλγων

Δ) Πρωτθλημα Ενηλκων

 ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΑΓΩΝΩΝ: Τους αγνες διοργαννει η Σκακιστικ Ακαδημα Χανων, σε συνεργασα με την κοινωφελ επιχερηση του Δμου Αποκρωνα και τελε υπ την Αιγδα της Περιφερειακς Εντητας Χανων.

 ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΑΙ ΧΩΡΟΣ ΑΓΩΝΩΝ:  Κυριακ 12 Μαου 2019, στις Βρσες Αποκορνου στις 10 π.μ.  (κτω απ την Γφυρα)

 ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ:  χουν λοι οι σκακιστς ανεξαρττου ηλικας.

 ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ:   Μχρι την Παρασκευ 12 Μαου 2019.

 Πληροφορες και δηλσεις συμμετοχς στα τηλφωνα:

28210 55088  (Σκακιστικ Ακαδημα Χανων, ρες 18.00 ως 22.00). Λιανοπολου Τνια 6972928639 και Αγναντς Δημτρης 6945556793

H τελικ επιβεβαωση των συμμετοχν θα πραγματοποιηθε με φυσικ παρουσα των συμμετεχντων, στο χρο των αγνων, την Κυριακ 12 Μαου στις 9:30το πρω.

 ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΓΩΝΩΝ:  Σστημα αγνων ελβετικ 6 γρων.

  ΧΡΟΝΟΣ ΣΚΕΨΗΣ:  Οι αγνες θα διεξαχθον με ηλεκτρονικ χρονμετρα και χρνο σκψης για κθε αθλητ 10λεπτ με προσαξηση  5 δευτερλεπτα για κθε κνηση.

 ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΙΣΟΒΑΘΜΙΑΣ:  Σε περπτωση ισοβαθμας ισχουν τα εξς:

(α). Αποτλεσμα του τουρνου των ισοβθμων .
(β). Το κριτριο Μποχολτζ (βαθμο αντιπλων).
(γ). Το κριτριο Σννεμπορν-Μπργκερ (βαθμο αντιπλων ανλογα με το αποτλεσμα).
(δ). θροισμα προοδευτικς βαθμολογας (και τα κριτρια ρσης της).

 (ε). Αριθμς νικν (προηγεται ο σκακιστς-τρια με τις περισστερες νκες).
 

ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ:    παθλα: θα απονεμηθον κπελλα και μετλλια για τους νικητς κθε κατηγορας.

Παρβολο συμμετοχς στην β’ και γ κατηγορα των πρωταθλημτων  5 ευρ.

Ιστοσελδα της διοργνωσης: www.chaniachess.gr       e-mail: [email protected]