Πρωτθλημα Rapid για φιλανθρωπικ σκοπ

ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΧΑΝΙΩΝ – ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΧΑΝΙΩΝ

ΑΝΟΙΚΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΡΗΓΟΡΟΥ ΣΚΑΚΙΟΥ



Δεν σταματον οι φιλνθρωπες και ελπιδοφρες προσπθειες για την στριξη του φιλανθρωπικο ργου της Ιερς Μητροπλεως.
Αυτ τη φορ η Σκακιστικ Ακαδημα Χανων διθεσε λα τα σοδα απ τα παρβολα των αγνων που διεξχθησαν την Κυριακ 30 Νοεμβρου 2014 στον Πνευματικ Κντρο Χανων, υπρ των Συσσιτων της Μητροπλεως μας κνοντας πραγματικ ''ρου ματ'' στον πνο και την δυστυχα των συνανθρπων μας, προσφροντας και αυτ το δικ της περσσευμα αγπης στον αγνα αυτ που χει αναλβει η Ιερ Μητρπολη μας, με τη βοθεια λου του κσμου.
120 σκακιστς λων των ηλικιν και λων των συλλγων, κατκλυσαν την Κυριακ το πρω το ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΧΑΝΙΩΝ σε να πρωτθλημα σκκι λγο διαφορετικ απ τα λλα. Πραν του τι, οι νεαρο αθλητς αγωνσθηκαν στο αγαπημνο τους θλημα, δωσαν και να διαφορετικ κοινωνικ μνυμα .
λα τα σοδα των παραβλων 600 ευρ περπου, απεδθησαν δια χειρς Προδρου της Σκακιστικς Ακαδημας Χανων κου Παπαδημητρκη Ιωννου, στον Πανοσιολογιτατ Πρωτοσγκελλο μας Αρχιμ. Δαμασκην  Λιονκη και κατ' επκταση προς τα συσστια της Ιερς Μητρπολης Κυδωνας & Αποκορνου, σε μια σεμν τελετ στα πλασια μπρακτης νδειξης αλτρουισμο και αλληλεγγης των νεαρν σκακιστν της πλης μας.
Σε λους εσς που αφουγκρζεστε τον καθημεριν αγνα για τους 700 περπου ανθρπους που βρσκουν να πιτο φαγητ στις μρες μας και αυτ χρη στα φιλνθρωπα και αλτρουιστικ φρονματα που διαθτετε, σας αξζει ο δκαιος παινος και η οφειλομνη τιμ. Το ευχαριστ εναι το λιγτερο που μπορομε να πομε ανφερε μεταξ λλων ο Πανοσιολογιτατος Πρωτοσγκελλος μας, μεταφροντας παρλληλα τις ευχς και ευλογες του Σεβασμιωττου Ποιμενρχου μας κ.κ. Δαμασκηνο.
Τη διοργνωση αυτ φερε εις πρας η ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΧΑΝΙΩΝ εν τελοσε υπ την αιγδα της Π.Ε Χανων, του Πνευματικο Κντρου Χανων. Χορηγο της εκδλωσης ταν η ΥΔΡΟΑΙΟΛΙΚΗ ΑΙΓΑΙΟΥ ΑΕ και ο ΟΤΕ.





ΤΕΛΙΚΕΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ


 

Α' ΟΜΙΛΟΣ
ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Rg.

Name

 

Elo

Typ

βαθμο

 

1

Θεοδρου Νικλας

 

2313

U14

6

1ος

2

Δαρμαρκης Μιχλης

 

2220

 

5

2-5ος

3

Παπαδπουλος Αργρης

 

2154

U16

5

1ος -16

4

Φυντριλκης Σταρος

 

1853

U14

5

2-5ος

5

Πετρκης Στλιος

 

1707

U14

5

2-5ος

6

Σμυρναος Νκος

 

0

 

5

2-5ος

7

Βοζινκη Ανθ

Θ

1831

U14

5

8

Χομπιτκης Κωνσταντνος

 

1474

U12

4

1ος -12

9

Φυντριλκης Κυρικος

 

1420

U10

4

1ος -10

10

Petraki Evaggelia

Θ

1457

U16

4

1η -16

11

Καραβιτκη Ευαγγελα

Θ

1367

U10

4

1η -10

12

Archoleon Konstantinos

 

1231

 

4

 

13

Παπαδοκοκολκης Παναγιτης

 

1394

U16

4

 

14

Μπαραμιν Αρτορ

 

1377

U10

4

 

15

Μπορμπαντωνκης Ιωννης

 

1383

U16

4

 

16

Vidalakis Nektarios

 

1590

U16

4

 

17

Παπαδημητρκης Γιργος

 

1390

U10

4

 

18

Βουλγαρκης Ιωννης

 

0

U10

4

 

19

Καλυκκης Νκος

 

1402

 

 

20

Τζαγκαρκης Παναγιτης

 

1281

U10

 

21

Γεωργακπουλος Γιργος

 

0

U10

 

22

Πετρκη Φραντζσκα

Θ

0

U12

1η -12

23

Κουκουρκη Χρυσ

Θ

1053

U12

3

 

24

Petraki Argiro

Θ

1374

U14

3

1η – 14

25

Βυζιρκης Σταρος

 

1155

U10

3

 

26

Λιοδκης Φλιππος

 

1371

U12

3

 

27

Βυζιρκης Αντνης

 

1192

U08

3

1ος -8

28

Καλιοντζκη Εριττα

Θ

0

U08

3

1η -8

29

Παρασκκης Φλιππος

 

0

 

3

1ος -8

30

Αλειφρης Γιννης

 

0

U14

3

1ος -8

31

Αντωνιουδκης Δημτρης

 

0

 

3

 

32

Τσουρουνκη Μαρα

Θ

0

U10

3

 

33

Καραβιτκη Αντωνα

Θ

0

U08

3

1η -8

34

Παπαθανασου Μιχλης

 

0

 

3

 

35

Βιολκης Ανδρας

 

0

 

3

1ος -8

36

Οικονμου Δημτρης

 

0

 

 

37

Αλυγιζκης Αποστλης

 

1233

U12

 

38

Παλιερκη Λυδα

Θ

0

U10

 

39

Χασουρκης Μανλης

 

0

 

 

40

Καντερκη Μυρτ

Θ

1075

U08

2

 

41

Ξηρουχκης Πτρος

 

0

U10

2

 

42

Μαυρδης Θνος

 

0

 

2

 

43

Φραντζεσκκης Παναγιτης

 

0

 

2

 

44

Παπαδημητρκη Στεη

Θ

1104

U12

2

 

45

Πεστβ Αρσνη

 

0

 

2

 

46

Κολοκυθ Κλει

 

0

 

2

 

47

Σηφογιαννκης Γιργος

 

0

 

2

 

48

Σηφογιαννκης Ανδρας

 

1245

U10

2

 

49

Μπολακας Μριος

 

0

U14

2

 

50

Στρατουδκης Αλξανδρος

 

0

 

2

 

51

Γεωργιακκης Νκος

 

0

 

2

 

52

Γρηγορομιχελκης Γιννης

 

0

 

 

53

Μπατσκης Παναγιτης

 

0

 

1

 

54

Μπαραμιν Εα

 

0

 

1

 

55

Μαυριλιδκη Ιωννα

 

0

 

1

 

56

Γρηγορομιχελκη Θλεια

 

0

 

1

 

57

Κολοκυθ Αθην

 

0

 

1

 

58

Καλογερς Γιννης

 

1129

U08

½

 

 


ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Β ΟΜΙΛΟΣ

R

Name

Σχολεο

τξη

βαθμο

BH.

Θση

1

Πυροβολκης Χρστος

2ο Σοδας

Ε

5

24

1ος

2

Κουκουτσκη Μαρα

1ο Χανων

ΣΤ

5

23

3

Μπιτζανκη Εμμανουλα

1ο Χανων

ΣΤ

5

22½

4

Καλανδρνης Θανσης

1ο Χανων

Δ

5

21½

1ος -10

5

Σχοινοπλοκκης Παναγιτης

 1ο Χανων

Γ

5

17½

1ος -8

6

Τλης Απστολος

12ο Χανων

Ε

4

22

2-4ος

7

Πυροβολκης Μανλης

2ο Σοδας

Ε

4

21

2-4ος

8

Γναφκης Μιχλης

Ταυρωντης

Ε

4

19

2-4ος

9

Ξηρουχκης Μανλης

 

Β

4

18½

2-4ος

10

Φανταουσκη Κων/α

 

Ε

4

17½

11

Γεωργακπουλος Αργρης

 

Δ

3

22½

 

12

Στρατουδκης Ισωνας

19ο Χανων

Γ

3

21

 

13

Κακατσκης Βαγγλης

 

Γ

3

19½

 

14

Χριστουλκης Γιννης

 

Γ

3

19½

 

15

Προδρομδης Κων/νος

 

Β

3

18½

 

16

Σταθκη Ειρνη

 

Δ

3

18½

1η -10

17

Καμπιανκης Γιργος

Βαμβακπουλο

Ε

3

18

 

18

Καλατζκης Αλξανδρος

 

ΣΤ

3

17½

 

19

Πελτκης κης

 

Β

3

17½

 

20

Δελλκης Γιργος

Βαμβακπουλο

Δ

3

16½

 

21

Σπετσιωτκης Βασλης

 

Γ

3

15½

 

22

Φανταουσκης Γρηγρης

 

Β

3

15

 

23

Κατατζς Μανλης

 

Γ

18

 

24

Αζναουρδης Βαγγλης

 

Β

16½

 

25

Σρμα Κων/να

Σοδα

Ε

13

 

26

Ακρβα Χριστνα

3ο Χανων

Β

2

20

1η -8

27

Σρμα Ειρνη

Σοδα

ΣΤ

2

15

 

28

Δασκαλκη Κατερνα

1ο Χανων

Γ

2

14

1η -8

 

Μπμι  Νκος

 

Γ

2

14

 

30

Τζανκη Κατερνα

1ο Χανων

Γ

2

12½

1η -8

31

Κανδηλιερκης Γιννης

 

Β

16½

 

32

Λκκα Ιωννα

 

Β

1

17½

 

33

Καρβουνκης Φραγκσκος

1ο Χανων

Γ

1

16

 

34

Κουλεντκη Σβη

1ο Χανων

Γ

1

11

 


Γ ΜΙΛΟΣ

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Rg.

Name

Τξη

Βαθμο

BH.

 θση

1

Αντωνιουδκης Γιργος

Α

6

21½

1ος

2

Βιολκης Αναστσιος

Α

5

26

2ος

3

Ριζωνκης Σταρος

Α

19½

3-5ος

4

Τσουγκαρκης Γιννης

Α

18

3-5ος

5

Ζουριδκης Νκος

Α

21½

3-5ος

6

Παπαμιχαλ Παναγιτης

Α

4

22

 

7

Χασουρκη Χρυσ

Νπιο

4

18

8

Μαυρδης Μνος

Νπιο

24

1ος Ν

9

Παναγιωτκης Βαγγλης

Α

22½

 

10

Παπαδημητρκης Χριστφορος

Α

21½

 

11

Ματσαμς Κων/νος

Α

3

19½

 

12

Σαλιβουρκης Δημτρης

Νπιο

3

18½

2ος

13

Χαμογιωργκης Αριστεδης

Α

3

18

 

14

Αγγελκη Σοφα

Α

3

17

1Αδημ

15

Λεβκης Κυρικος

Νπιο

3

16

3ος

16

Δασκαλκη Ιφιγνεια

Α

17

3-4η

17

Γαγνης Γιννης

Νπιο

16

 

18

Λκκας Γιργος

Νπιο

16

 

19

Βενετκη Νεκταρα

Α

16

3-4η 

20

Γκιουζπας Αστριος

Α

2

18½

 

21

Μπατσκης Απστολος

Νπιο

2

17½

 

22

Μηλιδκης Νκος

Νπιο

2

16½

 

23

Αθανασκης Απστολος

Α

17½

 

24

Κλεοβολου  Σοφα

Νπιο

16

 

25

Μαρακομιχελκη Μαριδα

Α

13

 

26

Αθανασκης Ιωννης

Α

1

15

 

27

Μπεμπλιδκης Παναγιτης

Νπιο

1

11

 

28

Αθανασκη Μαρα

Α

½

13½