ΑΝΟΙΚΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΡΗΓΟΡΟΥ ΣΚΑΚΙΟΥ "ΠΑΝΑΚΡΟΝ"


ΑΝΟΙΚΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΓΡΗΓΟΡΟΥ ΣΚΑΚΙΟΥ

ΔΗΜΟΥ ΑΜΑΡΙΟΥ

 


Οι νικητές του τουρνουά απο αριστερά Θεοδώρου Νικόλας, Παπαδογιάννης Σεβαστιανός και Ναούμ Σπύρος με τον Δήμαρχο Αμαρίου κ. Σημαντηρά Στέφανο

 

ΑΝΟΙΚΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΓΡΗΓΟΡΟΥ ΣΚΑΚΙΟΥ
"ΠΑΝΑΚΡΟΝ"

Διοργανωτής(-ές) : ΔΗΜΟΣ ΑΜΑΡΙΟΥ - ΣΚΟΡ

 

Διευθυντής Αγώνων : ΠΑΥΛΙΔΟΥ ΣΑΙΑ

 

Επικεφαλής Διαιτητής : ΤΣΑΡΟΥΧΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

 

Πόλη : ΠΑΝΑΚΡΟΝ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

 

Ημερομηνία : 15.12.2013

 

Τελική Κατάταξη

Θέση

Name

Elo

Σύλλογος

Typ

Βαθμοί
1ος

Θεοδωρου Νικολαος

2238

Σο Ρεθυμνου

U14

7
2ος

Παπαδογιαννης Σεβαστιανος

2054

Σκακιστικη Ακαδημια Χανιων

U20

6
3ος

Ναουμ Σπυριδων

2183

Σκακιστικη Ακαδημια Χανιων

U16

6
4ος

Φραγκακης Ευστρατιος

2142

ΑΣΕ ΟΤΕ Ν Χανιων

 

5
5ος

Κατσογριδακης Στυλιανος

1898

ΣΟ - Ριθυμνα

 

5
6ος

Φαλελακης Γεωργιος

1541

ΑΣ Εργαζομενων Οτε Ν Χανιων

U18

5
1ος -12

Γεωργακοπουλος Νικολαος

1494

Σκακιστικη Ακαδημια Χανιων

U12

5
8

Δαρμαρακης Μιχάλης

2216

Σκακιστική Ακαδημία Χανίων

 

5
9

Πετροπουλος Παυλος

1385

ΣΟ - Ριθυμνα

 

5
10

Βερυκακης Εμμανουηλ

1965

ΑΣΕ ΟΤΕ Ν Χανιων

 

5
1ος -10

Μπαϊραμιάν Αρθούρος

1381

ΚΑΙΣΣΑ ΧΑΝΙΩΝ

U10

5
12

Κυριαζης Αλεξανδρος

1690

ΣΟ - Ριθυμνα

 

13

Οικονόμου Δημήτρης

0

ΑΟ Καϊσσα Χανιων

 

2ος -10

Παπαδημητράκης Γεώργιος

1388

Σκακιστικη Ακαδημια Χανιων

U10

1ος -14

Αναγνωστακις Χαραλαμπος

1542

Σο Ρεθυμνου

U14

4
1η -12

Πολιουδακη Αννα-Μαρια

1005

Σο Ρεθυμνου

U12

4
1ος -8

Τζαγκαρακης Παναγιωτης

1010

Σκακιστικη Ακαδημια Χανιων

U08

4
2ος -12

Αλυγιζακης Αποστολος

1325

ΑΣΕ ΟΤΕ Ν Χανιων

U12

4
3ος -12

Χομπιτάκης Κων/νος

1275

ΑΟ Καϊσσα Χανιων

U12

4
20

Παρισης Αποστολος

1770

ΑΟ Καϊσσα Χανιων

 

4
21

Ταγιαδος Γεωργιος

1342

ΑΟ Καϊσσα Χανιων

 

4
22

Καραμπαλιος Βασιλειος

1345

ΣΟ - Ριθυμνα

 

4
3ος -10

Σποντιδακης Νικολαος

1005

Σο Ρεθυμνου

U10

4
24

Σμυρναίος Νίκος

0

ΑΟ Καϊσσα Χανιων

 

4
2ος -14

Φραγκιαδακης Ιωαννης

1005

Σο Ρεθυμνου

U14

4
26

Μυλωνας Ελευθεριος

1045

ΣΟ - Ριθυμνα

U12

4
3ος -14

Κοτρωνης Νικολαος

1000

Σο Ρεθυμνου

U10

3ος -14ος

Καλιοντζακης Ιακωβος

1005

Σκακιστικη Ακαδημια Χανιων

U10

1η -10

Παπαδημητρακη Σταυρουλα

1010

ΑΟ Καϊσσα Χανιων

U10

1η -14

Παλιερακη Λυδια

1005

Σκακιστικη Ακαδημια Χανιων

U10

31

Τσακουριδης Γεωργιος

1396

ΑΟ ΚΑΙΣΣΑ ΧΑΝΙΩΝ

 

3
2-5ος  

Γεωργακοπουλος Γεωργιος

1000

Σκακιστικη Ακαδημια Χανιων

U08

3
2-5ος  

Βυζιρακης Σταυρος

1010

Σκακιστικη Ακαδημια Χανιων

U08

3
2-5ος  

Ντινοπουλος Εμμανουηλ

1000

Σο Ρεθυμνου

U08

3
2-5ος  

Βυζιρακης Αντωνιος

1005

Σκακιστικη Ακαδημια Χανιων

U08

3
36

Πελαντακης Μιχαηλ

1005

Σο Ρεθυμνου

U10

3
37

Παπαδημητρακης Ιωαννης

1110

ΑΟ Καϊσσα Χανιων

 

3
38

Διγενης Μαριος

1005

Σο Ρεθυμνου

U10

3
39

Καλογερης Ιωαννης

1005

Σκακιστικη Ακαδημια Χανιων

U08

3
1η -8

Καντερακη Μαρια-Μυρτω

1005

Σκακιστικη Ακαδημια Χανιων

U08

3
41

Φραγκιαδακης Αλεξανδρος

1000

Σο Ρεθυμνου

U10
3
42

Σποντιδακης Κωνσταντινος

1000

Σο Ρεθυμνου

U10
3
43

Φραγκιαδακης Εμμανουηλ

1000

Σο Ρεθυμνου

U12
3
44

Τσολκας Κωνσταντινος

1010

Σο Ρεθυμνου

U10
45

Μυλωνας Αναστασιος

1000

ΣΟ - Ριθυμνα

U14
46

Μουντακης Χρηστος

1005

Σο Ρεθυμνου

U10
2
47

Πελαντακης Φωτιος

1005

Σο Ρεθυμνου

U10
2
48

Ροδινού Μαρικέτη

0

 

 
2
49

Κουτελιδακης Μιχαηλ

1000

Σο Ρεθυμνου

U08
2
50

Τζαγκαρακης Νικολαος

1005

ΣΟ - Ριθυμνα

U10
2
51

Καβουνης Γεωργιος

1005

Σο Ρεθυμνου

U08
2
52

Μυλωνας  Τακης

0

ΣΟ - Ριθυμνα

 
2
53

Παπαδακης Νικολαος

1000

Σο Ρεθυμνου

U08
2
54

Μανιουδακης Γιωργος

1005

Σο Ρεθυμνου

U12
2
2η -8

Καλιοντζακη Αργυρω-Ευανθια

1000

Σκακιστικη Ακαδημια Χανιων

U08
2η -10

Κολοκυθα Κλειω

1000

Σκακιστικη Ακαδημια Χανιων

U08
1
57

Γεωργεδακης Αντωνιος

1000

Σκακιστικη Ακαδημια Χανιων

U12
1
58

Μπούλακας Μάριος

0

ΑΟ Καϊσσα Χανιων

 
0

Οι νικητές της Α΄δημοτικού απο αριστερά Βιολάκης Ανδρέας Πολιουδάκης Αντώνης Κουτζόγλου Σταύρος Ζαχαριουδάκης Νίκος και Γρηγορομιχελάκης Γιάννης
Οι νικήτριες της Α΄ δημοτικού απο αριστερά Παπαδάκη Δανάη Τριπολυτάκη Ειρήνη και Γρηγορομιχελάκη Θάλεια

ΑΝΟΙΚΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΓΡΗΓΟΡΟΥ ΣΚΑΚΙΟΥ
"ΠΑΝΑΚΡΟΝ"
ΝΗΠΙΑ - Α' ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

Διοργανωτής(-ές) : ΔΗΜΟΣ ΑΜΑΡΙΟΥ - ΣΚΟΡ

Διευθυντής Αγώνων : ΠΑΥΛΙΔΟΥ ΣΑΙΑ

Επικεφαλής Διαιτητής : ΤΣΑΡΟΥΧΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

Πόλη : ΠΑΝΑΚΡΟΝ

Ημερομηνία : 15.12.2013

Τελική Κατάταξη
Θέση

Name

Τάξη
Βαθμοί
Res.
1ος

ΒΙΟΛΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Α
7
0
2ος

ΠΟΛΙΟΥΔΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ

Α
5
0
3-5ος

ΚΟΥΤΖΟΓΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ

Α
5
0
3-5ος

ΖΑΧΑΡΙΟΥΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΣ

Α
5
0
3-5ος

ΓΡΗΓΟΡΟΜΙΧΕΛΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

Α
5
0
1-2η 

ΤΡΙΠΟΛΥΤΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ

Α
½
1-2η 

ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΔΑΝΑΗ

Α
½
8

ΜΑΚΡΥΠΟΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

Α
4
0
1-2ος

ΡΙΖΩΝΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ

Ν
4
0
10

ΧΑΝΤΖΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ

Α
4
0
11

ΠΑΡΑΣΚΑΚΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ

Α
4
0
1-2ος

ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

Ν
4
0
13

ΚΟΡΝΙΛΑΚΗΣ ΜΑΝΟΣ

Α
4
0

ΓΡΗΓΟΡΟΜΙΧΕΛΑΚΗ ΘΑΛΕΙΑ

Α
4
0
15

ΚΟΛΟΚΥΘΑ ΑΘΗΝΑ

Α
0
16

ΜΠΑΙΡΑΜΙΑΝ ΕΥΑ

Α
3
0
3ος

ΔΑΡΔΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

Ν
3
0
3-5ος

ΡΟΔΙΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Ν
3
0
3-5ος

ΒΙΔΙΑΔΑΚΗΣ ΣΗΦΗΣ

Ν
3
0
3-5ος

ΚΟΤΣΙΦΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Ν
3
0

ΒΟΥΡΒΑΧΑΚΗ ΠΕΛΑΓΙΑ

Ν
3
0
22

ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΡΑΦΑΕΛΛΑ

Α
1
23

ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΝΙΟΒΗ

Α
0
24

ΣΠΕΤΣΙΩΤΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

Α
2
0
25

ΡΕΡΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

Ν
2
0
26

ΓΚΙΟΥΖΕΠΑΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ

Ν
2
0
27

ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΚΑΛΙΓΙΑΝΝΗΣ

Α
0
Οι νικητές των νηπίων απο αριστερά Ριζωνάκης Σταύρος, Μαστοράκης Θεόδωρος, Δάρδαλης Δημήτρης, Ροδινός Δημήτρης και Βιδιαδάκης Σήφης

 

Οι νικητές του Β΄ομίλου με τον Δήμαρχο Αμαρίου Σημαντηρά Στέφανο
Οι νικήτριες του Β΄ομίλου με τον Δήμαρχο Αμαρίου κ. Σημαντηρά Στέφανο

ΑΝΟΙΚΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΓΡΗΓΟΡΟΥ ΣΚΑΚΙΟΥ
"ΠΑΝΑΚΡΟΝ"
Β΄ Όμιλος
Τελική Κατάταξη
Θέση

Name

Τάξη
βαθμοί
1-2ος 

Μανουσάκης Γιάννης

Β
1-2ος

Στρατουδάκης Αλέξανδρος

Γ
3-4ος

Καλανδράνης Θανάσης

Γ
5
3-4ος

Τσαχάκης Κων/νος

ΑΓ
5

Μυλωνά Μαρία

Δ
5
6

Τσιρίτας Μανόλης

Μαθιουλάκη Ευαγγελία

ΣΤ
4
3-5η 

Μανιουδάκη Ευάννα

Δ
4
9

Στρατουδάκης Ιάσωνας

Γ
4
10

Πλατοκούκης Νίκος

Ε
4
11

Μαστοράκης Γιώργος

Β
4
3-5η

Μαυριλιδάκη Ιωάννα

4
3-5η

Φραγκιαδάκη Στέλλα

Β
4
14

Κοτζαβασάκης Ζαχαρίας

Δ
15

Βεργιτσάκης Πέτρος

Δ
16

Τηλέμης Δημήτρης

Β
17

Γερμανίδης Στέφανος

Γ
18

Τσιλιγκάκης Μανόλης

Δ
19

Πρέλα Αγγελος

Γ
3
20

Γεωργακόπουλος Αργύρης

Γ
3
21

Γερμανίδης Βασίλης

ΣΤ
3
22

Κεραμιανάκης Τηλέμαχος

Β
3
23

Αλεξαντωνάκης Αννα

Δ
24

Αλεξανδράκης Γιάννης

Γ
25

Σχοινοπλοκάκης Παναγιώτης

Β
26

Αποστολάκη Μαρία

β
27

Μαθιουδάκης Νικόλας

Ε
28

Τολικας Γιώργος

Γ
2
29

Γκόγκα Αμαντέα

Γ
2
30

Παπαδάκη Αλεξάνδρα

Β
2
31

Κοινακη Δήμητρα

ΣΤ
2
32

Στεφανάκη Ραφαέλλα

Γ
2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Οι νικητές στην κατηγορία κάτω των 12 ετών απο δεξιά Γεωργακόπουλος Νίκος, Αλυγιζάκης Αποστόλης και Χομπιτάκης Κώστας
Οι νικητές στην κατηγορία κάτω των 10 ετών από αριστερά Μπαϊραμιάν Αρθούρος, Παπαδημητράκης Γιώργος και Σποντιδάκης Νικόλας
Οι νικητές κάτω των 8 ετών απο αριστερά Τζαγκαράκης Παναγιώτης, Γεωργακόπουλος Γιώργος, Βυζιράκης Σταύρος και Βυζιράκης Αντώνης
Οι νικήτριες στις κατηγορίες κοριτσιών απο αριστερά Πολιουδάκη Άννα Μαρία, Παπαδημητράκη Στέβη, Παλιεράκη Λυδία, Καντεράκη Μυρτώ, Καλιοντζάκη Εριέττα και Κολοκυθά Κλειώ

 

Το συγκρότημα " Πάνακρον" είναι ιδανικός προορισμός για οικογένειες με παιδιά. Είναι χτισμένο στο βορειοανατολικό άκρο ενός κτήματος με θέα τα όρη Ψηλορείτης, Σάμιτος και Κέντρος. Διαθέτει ταβέρνα που θα καλύψει τις ανάγκες του μεσημεριανού γεύματος από αγνά παραδοσιακά φαγητά σε λογικές τιμές. Επίσης υπάρχει χώρος για parking και ανεξάρτητες κατοικίες.
Η ομορφιά της Αμαριώτικης φύσης είναι εξαιρετική και αξίζει να την απολαύσετε ακολουθώντας δύο διαφορετικές διαδρομές από το Ρέθυμνο. Η πρώτη μέσω Αρκαδίου (32.5 km περίπου 39') και η δεύτερη μέσω Φράγματος Ποταμών (32 km περίπου 44'). Περισσότερες πληροφορίες για την διαδρομή και το κτήμα Πάνακρον θα βρείτε στην ιστοσελίδα: www.panakron.gr  

Διοργάνωση:  ΔΗΜΟΣ ΑΜΑΡΙΟΥ - ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
Χώρος αγώνων: Κτήμα «ΠΑΝΑΚΡΟΝ» στην πρώην επαρχία Αμαρίου Ρεθύμνου Πλησίον της σχολής Ασωμάτων.       
Σύστημα αγώνων    Ελβετικό 7 γύρων
Έναρξη αγώνων:      Κυριακή 15 Δεκεμβρίου ώρα 10:30 
Λήξη αγώνων - Απονομές : Κυριακή 15 Δεκεμβρίου ώρα 18:00
Χρόνος σκέψης :  10΄ λεπτά + 10΄΄ δευτερόλεπτα για κάθε παίκτη.

Πρόγραμμα αγώνων:

Επιβεβαιώσεις συμμετοχών  την Κυριακή 15 Δεκεμβρίου από τις 9:30 έως τις 10:20

1ος Γύρος

10:30΄

 

2ος Γύρος

11:10΄

 

3ος Γύρος

11:50

 

4ος Γύρος
12:30
 

5ος Γύρος

01:10

 

Διάλλειμα για γεύμα 2 με 2:30΄ ώρες περίπου

6ος Γύρος

4:00

 

7ος Γύρος

4:40

 

Απονομές

5:15

 

      
Θα υπάρχουν τρείς διαφορετικές κατηγορίες αγώνων
Α:  Κατηγορία για παίκτες ανεξαρτήτου ηλικίας και επιπέδου
Β: Κατηγορία για παίκτες που δεν πάνε σε αθλητικούς συλλόγους
Γ: Κατηγορία για παιδιά προσχολικής ηλικίας και Α΄ Δημοτικού

Σε περίπτωση ισοβαθμίας ισχύουν τα εξής κατά σειρά κριτήρια :
α) Αποτέλεσμα του τουρνουά των ισοβάθμων (εάν έχουν παίξει όλοι μεταξύ τους).
β) Το κριτήριο Μπούχολτζ (βαθμοί αντιπάλων)
γ) Το κριτήριο Σόννεμπορν-Μπέργκερ (βαθμοί αντιπάλων ανάλογα με το αποτέλεσμα ).
δ) Άθροισμα προοδευτικής βαθμολογίας (και τα κριτήρια άρσης της).
 
Χρηματικά έπαθλα Α΄ Κατηγορίας τουρνουά:
                                                1ος νικητής - τρια   150  Ευρώ
                                                2ος νικητής - τρια   100  Ευρώ
                                                3ος νικητής - τρια   50  Ευρώ
                                       
                             1ος  Παίδας - 1η Κορασίδα κάτω των 14 ετών  κύπελλο + έπαθλο δώρο)
                              1ος  Παμπαίδας - 1η Πανκορασίδα κάτω των  12 ετών  (κύπελλο + έπαθλο δώρο)
                              1ος  - 1η κάτω των  10 ετών  (κύπελλο + έπαθλο δώρο)
                              1ος -1η  κάτω των   8 ετών   (κύπελλο + έπαθλο δώρο)
Θα απονεμηθούν επίσης μετάλλια στους 2ους και 3ους νικητές όλων των ειδικών κατηγοριών

Στην Β΄ κατηγορία θα απονεμηθούν κύπελλα στον 1ο νικητή και 1η νικήτρια και μετάλλια στον 2ο και 3ο νικητή και νικήτρια.
Στην Γ΄ κατηγορία θα απονεμηθούν κύπελλα στον 1ο νικητή νηπίων και 1ο νικητή Α΄ δημοτικού επίσης στο 1ο κορίτσι. Θα δοθούν επίσης μετάλλια στον 2ο και 3ο νικητή και νικήτρια.

Σε περίπτωση ισοβαθμίας τα χρηματικά έπαθλα μοιράζονται εξίσου.
 
Παράβολο συμμετοχής στην Α΄ κατηγορία:    5 Ευρώ  
Στη Β΄ και Γ΄ κατηγορία είναι ελεύθερο συμμετοχής χωρίς παράβολο. Χωρίς παράβολο είναι επίσης και όλοι οι παίκτες κάτω των 8 ετών.
Πληροφορίες - δηλώσεις συμμετοχής στο τηλ. 6946464717 (Παυλίδου Σαϊα) ή 6932449136 (Μαρίνα Κυριακοπούλου)