ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΚΑΚΙΟΥ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ ΤΟΠΙΚΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ

 


ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΔΗΜΟΥ ΧΑΝΙΩΝ - Σ.Α.Χ.

TΟΥΡΝΟΥΑ ΣΚΑΚΙ ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟ ΧΑΝΙΩΝ
ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ ΤΟΠΙΚΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
!


ΔΗΜΟΣ ΧΑΝΙΩΝ

ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΧΑΝΙΩΝ

Σε μία πραγματική σκακιστική γιορτή εξελίχτηκε το τουρνουά που διοργάνωσε ο Δήμος  Χανίων σε συνεργασία με τη Σκακιστική Ακαδημία Χανίων στο Κέντρο Αρχιτεκτοντικής Μεσογείου (μεγάλο Αρσενάλι).
Η εκδήλωση  πραγματοποιήθηκε στα πλαίσια των εκδηλώσεων για την Ευρωπαϊκή Εβδομάδα τοπικής Δημοκρατίας και στο κάλεσμά της ανταποκρίθηκαν 110 παίκτες όλων των ηλικιών!
        Ο καλός καιρός βοήθησε έτσι ώστε οι σκακιστές να απολαύσουν το αγαπημένο τους παιχνίδι σε έναν από τους ομορφότερους χώρους του Ενετικού λιμανιού. Η μεγάλη συμμετοχή με αρκετούς παίκτες νηπίων, παίκτες που παρακολουθούν προγράμματα σε σχολεία αλλά και παίκτες προχωρημένους με Πανελλήνιες διακρίσεις έδωσε και την ανάγκη να δημιουργηθούν  αρκετοί όμιλοι ανάλογα με την δυναμικότητα των παικτών.
        Την έναρξη των αγώνων κήρυξε η Βουλευτής Χανίων κα Κουρουπάκη, ενώ τους αθλητές τίμησαν στις απονομές  ο Δήμαρχος Χανίων κ. Σκουλάκης Μανόλης ,ο Αντιδήμαρχος  κος  Ξυνίδης, ο Αντιπρόεδρος ΚΑΜ κος Βλαζάκης, ο Δημοτικός Σύμβουλος κος Καραγιαννάκης Μανόλης, Ο Γενικός γραμματέας του Δήμου Χανίων  και υπεύθυνος του προγράμματος κ.Κουρής Γαβριήλ, ο υποδιοικητής ΔΥΠΕ Κρήτης κος Φραγκιαδάκης Γιώργος και σύσσωμο το συμβούλιο της ΣΑΧ.
Χορηγοί της εκδήλωσης αυτής ήταν οι : AUTO RECYCLE - ΚΑΛΟΜΟΙΡΑΚΗΣ ΑΝΤΡΕΑΣ, CELL ENERGY-KΑΤΑΚΗΣ ΛΕΡΑΚΗΣ Ο.Ε., ΚΡ.ΕΤ.ΑΝ. Ο.Ε. - ΘΩΜΑΔΑΚΗΣ ΕΜΜ., CHANIA CAR &TRUCKS ΑΕ-ΚΑΛΑΜΑΡΙΔΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ.

Γενική φωτογραφία απο το χώρο αγώνων

 

ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟΠΙΚΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θέση

Name

Σύλλογος

βαθμοί
Res.
BH.
1ος

ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ

6
0
33

ΜΑΡΚΑΚΗ ΣΟΦΙΑ

ΑΣΕ ΟΤΕ Ν. ΧΑΝΙΩΝ

6
0
27½
2ος

ΚΑΤΖΟΥΡΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ

ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΧΑΝΙΩΝ

0
30½
3ος

ΝΑΟΥΜ ΣΠΥΡΙΔΩΝ

ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΧΑΝΙΩΝ

5
0
35
4ος

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΓΥΡΙΟΣ

ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΧΑΝΙΩΝ

5
0
31½
5ος

ΦΥΝΤΡΙΛΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ

ΑΣΕ ΟΤΕ Ν. ΧΑΝΙΩΝ

5
0
28½

ΒΟΖΙΝΑΚΗ ΑΝΘΗ ΜΑΡΙΑ

ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΧΑΝΙΩΝ

5
0
28
6ος

ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

ΣΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

5
0
26½
7ος

ΦΑΛΕΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΚΑΪΣΣΑ ΧΑΝΙΩΝ

5
0
25
10

ΜΑΝΙΓΚΟΝΤΙΤΣ ΜΠΟΓΙΑΝ

 

0
32½
11

ΣΜΥΡΝΑΙΟΣ ΝΙΚΟΣ

 

0
28
12

ΣΓΟΥΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ

4
0
30½
13

ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ

ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΧΑΝΙΩΝ

4
0
29
14

ΤΟΥΜΠΑΝ ΛΕΥΤΕΡΗΣ

 

4
0
28
15

ΒΙΔΑΛΑΚΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ

4
0
28

ΒΡΑΝΑ ΕΙΡΗΝΗ

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ

4
0
28
17

ΑΛΥΓΙΖΑΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

ΑΣΕ ΟΤΕ Ν. ΧΑΝΙΩΝ

4
0
27
18

ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΧΑΝΙΩΝ

4
0
25
19

ΟΝΤΑΜΠΑΣΙΔΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ

ΑΟ "ΚΥΔΩΝ" ΧΑΝΙΩΝ

4
0
24
20

ΘΩΜΑΔΑΚΗΣ ΡΑΦΑΗΛ

ΑΟ "ΚΥΔΩΝ" ΧΑΝΙΩΝ

4
0
24
21

ΚΟΥΤΟΥΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ

4
0
22
22

ΠΑΡΙΣΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ

 

1
25
23

ΠΕΤΡΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

ΑΣΕ ΟΤΕ Ν. ΧΑΝΙΩΝ

0
25
24

ΠΕΤΡΑΚΗ ΑΡΓΥΡΩ

ΑΣΕ ΟΤΕ Ν. ΧΑΝΙΩΝ

3
0
25
25

ΚΑΛΥΚΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ

3
0
24
26

ΑΡΧΟΛΕΩΝ ΚΩΝ/ΝΟΣ

ΟΦΣ ΧΑΝΙΩΝ

3
0
22½
27

ΚΟΤΣΩΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΧΑΝΙΩΝ

3
0
22½
28

ΑΓΓΕΛΑΚΗ ΦΙΛΙΠΠΑ

ΑΟ "ΚΥΔΩΝ" ΧΑΝΙΩΝ

3
0
21½
29

ΠΑΠΑΔΑΝΤΩΝΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

ΚΑΪΣΣΑ ΧΑΝΙΩΝ

3
0
20½
30

ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΣΚΟΡ

3
0
19
31

ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΡΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ

3
0
19
32

ΞΥΠΟΛΙΤΑΚΗΣ ΦΩΤΙΟΣ ΦΑΝΟΥΡΙΟΣ

ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΧΑΝΙΩΝ

3
0
18
33

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ

 

3
0
17
34

ΣΤΑΥΓΙΑΝΝΟΥΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΚΑΪΣΣΑ ΧΑΝΙΩΝ

0
22½
35

ΜΑΡΚΑΚΗ ΜΑΡΙΑ

ΣΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

0
19
36

ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΧΑΝΙΩΝ

0
18½
37

ΠΟΛΙΟΥΔΑΚΗ ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ

ΡΙΘΥΜΝΑ

2
0
23½
38

ΚΟΤΣΩΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΧΑΝΙΩΝ

2
0
23
39

ΘΩΜΑΔΑΚΗΣ ΝΕΣΤΩΡΑΣ

ΑΟ "ΚΥΔΩΝ" ΧΑΝΙΩΝ

2
0
19½
40

ΜΠΟΥΡΜΠΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

ΣΑΧ

2
0
18
41

ΚΟΥΡΙΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΣΑΧ

2
0
17
42

ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ

ΣΚΟΡ

1
0
22½
43

ΛΕΜΟΝΑΚΗΣ ΣΑΒΒΑΣ

ΣΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

1
0
21
44

ΣΤΑΥΓΙΑΝΝΟΥΔΑΚΗ ΧΡΥΣΗ

ΚΑΪΣΣΑ ΧΑΝΙΩΝ

1
0
20
Ο Δήμαρχος Χανίων με τους νικητές του Α΄ ομίλου

 

ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟΠΙΚΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θέση

Name

Σύλλογος

Βαθμοί
BH.
1ος

ΜΠΑΪΡΑΜΙΑΝ ΑΡΤΟΥΡ

ΚΑΪΣΣΑ ΧΑΝΙΩΝ

7
25½
2ος

ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

ΣΑΧ

6
30
3ος

ΚΟΥΤΣΑΝΤΩΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

ΣΑΧ

5
31
4ος

ΠΑΤΡΕΛΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

ΣΑΧ

5
30½
5ος

ΣΚΑΡΑΝΤΩΝΑΚΗΣ ΜΑΡΙΟΣ

ΚΑΪΣΣΑ ΧΑΝΙΩΝ

5
25
6ος

ΛΙΟΔΑΚΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΜΑΡΚΟΣ

ΣΑΧ

5
24
1ος -7

ΒΙΖΥΡΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ

ΣΑΧ

28½
8

ΚΑΛΟΓΡΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΣΑΧ

24
9

ΣΑΛΙΒΟΥΡΑΚΗΣ ΜΑΡΙΟΣ

ΣΑΧ

4
30

ΚΟΥΚΟΥΡΑΚΗ ΧΡΥΣΗ

ΡΙΘΥΜΝΑ

4
28½

ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΑΚΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ

ΣΑΧ

4
25½
12

ΠΕΛΑΝΤΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ

ΣΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

4
25

ΠΑΛΙΕΡΑΚΗ ΛΥΔΙΑ

ΣΑΧ

4
24½
14

ΠΑΠΑΔΟΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

ΣΑΧ

4
24
15

ΚΟΤΡΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΣΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

4
23½
16

ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΣΑΧ

29½
17

ΠΕΤΡΑΚΗ ΦΡΑΤΖΕΣΚΑ

ΑΣΕ ΟΤΕ Ν ΧΑΝΙΩΝ

20
2ος -7

ΦΥΝΤΡΙΛΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ

ΣΑΧ

18½
19

ΜΟΥΝΤΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

ΣΚΟΡ

18½
20

ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΣΑΧ

3
29½
21

ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΣΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

3
28
22

ΣΠΟΝΤΙΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΣ

ΣΚΟΡ

3
26½
23

ΣΠΟΝΤΙΔΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

ΣΚΟΡ

3
25½
3ος-7

ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΣΑΧ

3
24½
1ος Νηπ

ΒΙΖΥΡΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ

ΣΑΧ

3
24
26

ΓΚΡΗΡ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΣΑΧ

26
27

ΚΑΡΑΒΙΤΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

ΣΑΧ

23½
28

ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

 

22
29

ΠΕΛΑΝΤΑΚΗΣ ΦΩΤΙΟΣ

ΣΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

2
22½
30

ΚΟΥΤΕΛΙΔΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

ΣΚΟΡ

2
17½
31

ΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ ΣΟΦΟΚΛΗΣ

ΣΑΧ

19
32

ΘΩΜΑΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ

 

15
33

ΧΑΤΖΗΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

ΣΑΧ

17½
34

ΚΑΒΟΥΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΣΚΟΡ

1
26
Ο Δήμαρχος Χανίων και ο Υποδιοικητής ΔΥΠΕ Κρήτης κ. Φραγκιαδάκης Γιώργος με τους νικητές του Β΄ ομίλου
Ο Δημοτικός Σύμβουλος κος Καραγιαννάκης Εμμανουήλ με τις νικήτριες του Β΄ ομίλου

 

ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟΠΙΚΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ
ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θέση

Name

Βαθμοί
Res.
BH.
1ος

ΤΣΑΚΙΡΗΣ ΝΙΚΟΣ

6
1
20
2ος

ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

6
0
21
3ος

ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

5
0
21
4

ΛΑΜΨΑΚΙΝΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

4
0
20
5

ΓΙΑΝΝΑΚΟΥΔΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

4
0
20
6

ΡΟΔΟΜΑΓΟΥΛΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ

4
0
19
7

ΒΑΚΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ

4
0
19
8

ΓΡΗΓΟΡΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣ

4
0
17
9

ΠΑΝΤΕΛΑΚΗΣ ΧΑΡΗΣ

4
0
17

ΣΚΑΛΙΔΑΚΗ  ΣΤΕΛΛΑ

3
0
19

ΒΟΥΛΟΥΔΑΚΗ ΣΟΦΙΑ

3
0
18
12

ΜΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ

3
0
16

ΝΤΑΓΚΟΥΝΑΚΗ ΕΛΕΝΗ

2
0
17
14

ΧΑΜΗΛΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ

½
14
15

ΠΕΔΙΑΔΙΤΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

½
13
16

ΧΕΙΛAΔΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

1
0
14½
Ο κ. Καλομοιράκης Ανδρέας και ο Δήμαρχος Χανίων με τους νικητές του γ΄ ομίλου
η κ. Θωμαδάκη Μαρία εκπρόσωπος της ΚΡ.ΕΤ.ΑΝ. Ο.Ε. με τις νικήτριες του Γ΄ ομίλου

 

ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟΠΙΚΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ
ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θέση

Name

Βαθμοί
BH.
BH.
1ος

ΜΑΡΚΑΝΤΩΝΑΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΣ

7
23½
17
2ος

ΜΑΤΣΑΜΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

6
27½
18
3ος

ΧΕΙΛΟΥΔΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

4
26
17½

ΤΣΟΥΡΟΥΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ

4
25½
18

ΝΑΞΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ

24
17½

ΠΑΠΑΔΟΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ

22½
15

ΠΑΠΑΠΑΝΟΥ  ΕΥΑ

17
12½
8

ΧΑΜΗΛΑΚΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ

17
12

ΕΙΚΟΣΙΠΕΝΤΑΚΗ ΜΑΡΙΑ-ΑΡΤΕΜΙΣ

31½
21½
10

ΚΑΛΙΟΤΖΑΚΗΣ ΙΑΚΩΒΟΣ

3
31
21
11

ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ ΜΥΡΟΠΗ

3
21
14½
12

ΚΑΛΟΓΕΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

2
29
19
13

ΚΑΛΙΟΤΖΑΚΗ ΕΡΙΕΤΤΑ

2
20
14½
14

ΕΙΚΟΣΙΠΕΝΤΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

½
24½
17
15

ΚΟΥΝΤΟΥΡΑΚΗ ΜΑΡΙΝΑ

½
22
16½

 

Οι νικήτριες του Δ΄ ομίλου με τον Δήμαρχο Χανίων κ. Σκουλάκη τον Αντιδήμαρχο κ. Κουρή τον Πρόεδρο της ΣΑΧ κ. Παπαδημητράκη Γιάννη και τους προπονητές κ. Τσαρουχά Κώστα και Λιανοπούλου Τόνια Ο Δήμαρχος Χανίων και ο κ. Κατάκης Γιώργος εκπρόσωπος της CELL ENERGY με τους νικητές του Δ΄ ομίλου

 

 

ΧΟΡΗΓΟΙ ΤΗΣ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ