ΝΕΑΝΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΚΡΗΤΗΣ 2008

 

ΝΕΑΝΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΚΡΗΤΗΣ



Κατηγορία κάτω των 8 ετών αγοριών
Προκρίνονται οι δύο πρώτοι της τελικής κατάταξης

 

Ονοματεπώνυμο

Σύλ

ΑΜ.

ΕΛΟ

1
2
3
4
5
6

βαθμοί

θέση

1

Στρατάκης Μάνος

ΟΑΑΗ

 32698
1000

 

  0

  0

  0

  0

  1

1
 
2

Ονταμπασίδης Aρης

ΟΦΣΧ

  32671
1005

  1

 

  1

  0

  1

  1

4
2ος
3

Αγγουριδάκης Μάνος

ΣΚΟΡ

  31345
1000 

  1

  0

 

  0

  0

  1

 
4

Τσιχλής Χρήστος

ΛΑΤΩ

  30917
1010

  1

  1

  1

 

  1

  1

5
1ος
5

Πισσαδάκης Δημήτρης

ΟΦΣΧ 

  34126
1000 

  1

  0

  1

  0

 

  1

3
 
6

Βαρουχάκης Μύρων  

ΟΦΗ 2000

  34781
1000 

  0

  0

  0

  0

  0

 

0

 



Κατηγορία κάτω των 10 ετών αγοριών
Προκρίνονται οι δύο πρώτοι της τελικής κατάταξης

 

Ονοματεπώνυμο

Σύλ

ΑΜ.

ΕΛΟ

1
2
3
4
5
6

βαθμοί

θέση

1
Ελευθεράκης Παναγιώτης

ΟΦΗ

27453
1105

 

  1/2

  1/2

  1

  1/2

  1

3 1/2
2ος
2
Καλογερής Γιάννης

ΚΥΔΩΝ

29636
1215 

  1/2

 

  1

  1

  1

  1

4 1/2
1ος
3
Αρχοντάκης Χρήστος

ΣΚΟΡ

31334
1000 

  1/2

  0

 

  1

  1

  1/2

3
 
4
Δασκαλάκης Μανώλης

ΛΑΤΩ

31286 
1005 

  0

  0

  0

 

  0

  1

1
 
5
Κατάκης Μανώλης

ΟΦΣΧ 

31868 
1005 

  1/2

  0

  0

  1

 

  1

2 1/2
 
6
Γεωργακίλας Χρήστος

ΟΦΗ

32368
1005 

  0

  0

  1/2

  0

  0

 

1/2

 



Κατηγορία κάτω των 12 ετών αγοριών
Προκρίνονται οι τρεις πρώτοι της τελικής κατάταξης

 

Ονοματεπώνυμο

Σύλ

ΑΜ.

ΕΛΟ

1
2
3
4
5
6

βαθμοί

θέση

1
Βρέντζος Θεόφιλος

ΟΑΑΗ

29714
1000
  0
  1
  1
  0
  1
3
 
2
Λιοδάκης Σπ.Κων/νος

ΣΑΧ

25448
1610 
  1
  1
  1
  1
  1
5
1ος
3
Τζανετής Οδυσσέας

ΣΚΟΡ

28192 
1085 
  0
  0
  1
  0
 1
2
 
4
Μανιώτης Πασχάλης

ΛΙΒΥΚΟΣ

 32121
1000 
  0
  0
  0
  0
 0
0
 
5
Ναούμ Σπύρος

ΣΑΧ 

28803
1320 
  1
  0
  1
  1
  1
4
2ος
6
Μαρκομιχελάκης Δημήτρης

ΟΦΗ 2000

30251 
1010 
  0
  0
  0
  1
  0
 


Κατηγορία κάτω των 14 ετών αγοριών
Προκρίνονται οι τρεις πρώτοι της τελικής κατάταξης

 

Ονοματεπώνυμο

Σύλ

ΑΜ.

ΕΛΟ

1
2
3
4
5
6

βαθμοί

θέση

1
Κολομβάκης Στέλιος

ΟΑΑΗ

24393

1450 
  0
  1
  1
  0
  0
2

 

2
Καζάκος Μάνος

ΚΥΔΩΝ

25450 

1705 
  1
  1
  1
  0
  1/2
  3 1/2

 

3
Πρωτοψάλτης Ορφέας

ΣΚΟΡ

27109 

1105 
  0
  0
  1
  0
  0
  1

 

4
Κελεπούρης Δημήτρης

ΛΙΒΥΚΟΣ

33754 

1000 
  0
  0
  0
  0
  0
  0

 

5
Παπαδογιάννης Σεβαστιανός

ΣΑΧ

30830 

1390 
  1
  1
  1
  1
 

 

6
Ελευθεράκης Σταύρος

ΟΦΗ

24870 

1510 
  1
  1/2
  1
  1
 
 

 



Κατηγορία κάτω των 16 ετών αγοριών
Προκρίνονται οι τρεις πρώτοι της τελικής κατάταξης

 

Ονοματεπώνυμο

Σύλ

ΑΜ.

ΕΛΟ

1
2
3
4
5
6

βαθμοί

θέση

1
Καλλέργης Μανούσος

ΓΑΖΙ

28944   1405

 

  1

  1

+

  1

  1

4
1ος
2
Λεμοντζόγλου Γιάννης

ΣΑΧ

23551 
  1175

  0

 

  0

+

  1

  1

2
3ος
3
Σερντεδάκις Θανάσης

ΣΑΧ

26860 
1400 

  0

  1

 

+

  1

  1

3
2ος
4
Τζανόπουλος Νίκος

ΛΑΤΩ

26091 
1035 
---
---
---
---
---
---
 
5
Γεωργαντάς Αντώνης

ΟΦΣΧ 

26480
  1430

  0

  0

  0

+

 

  1

1
 
6
Στεφανάτος Νίκος

ΟΑΑΗ

 28932
  1415

  0

  0

  0

+

  0

 

0
 


Κατηγορία κάτω των 8 ετών κοριτσιών
Προκρίνονται οι δύο πρώτες της τελικής κατάταξης

 

Ονοματεπώνυμο

Σύλ

ΑΜ.

ΕΛΟ

1
2
3
4
5
6

βαθμοί

θέση

1
Χατζηστυλλή Μαρία

ΓΑΖΙ

34500
1000

 

  ---

  ---

  ---

  ---

  ---

---
 
2
Βοζινάκη Ανθή

ΣΑΧ

33980
1000 
+

 

  1

  1

  0

  1

3
  2η
3
Μαθιουλάκη Ιωάννα

ΣΚΟΡ

34058 
1000 
+

  0

 

  1

  0

  1

2
 
4
Μαστοράκη Δέσποινα

ΛΑΤΩ

33251
1005 
+

  0

  0

 

  0

  1

1
 
5
Φιλοξένη Δανάη

ΟΦΣΧ 

32513
1000 
+

  1

  1

  1

 

  1

4
  1η
6
Στρατήγη Ιωάννα

ΓΑΖΙ

34497
1000 
+

  0

  0

  0

  0

 

 0
 


Κατηγορία κάτω των 10 ετών κοριτσιών
Προκρίνονται οι δύο πρώτες της τελικής κατάταξης

 

Ονοματεπώνυμο

Σύλ

ΑΜ.

ΕΛΟ

1
2
3
4
5
6

βαθμοί

θέση

1
Σερπετσιδάκη Μαριλένα

ΟΦΗ

  34248

1000 

 

  0

  +

  0

  0

  0

0
 
2
Βουλγαράκη Δέσποινα

ΟΤΕ

  29990

1005 

  1

 

  +

  1

  1

  1

4
3
Κουμαντάκη Εύα

ΣΚΟΡ

  31340

1005 

  ---

  ---

 

  ---

  ---

  ---

 ---
 
4
Μανιώτη Ελένη

ΛΙΒΥΚΟΣ

  32122

1000 

  1

  0

  +

 

  1/2

  0

1 1/2
 
5
Βρανά Ειρήνη

ΟΑΧ 

  31147

1000

  1

  0

  +

  1/2

 

  1

2 1/2
6
Χατζάκη Μικαέλα

ΟΦΗ

  34247

1000 

  1

  0

  +

  1

  0

 

2
 


Κατηγορία κάτω των 12 ετών κοριτσιών
Προκρίνονται οι δύο πρώτες της τελικής κατάταξης

 

Ονοματεπώνυμο

Σύλ

ΑΜ.

ΕΛΟ

1
2
3
4
5
6

βαθμοί

θέση

1
Βουρβαχάκη Μαρία

ΟΑΑΗ

  27327   1000

 

  0

  0

  1/2

  0

  1

1 1/2

 

2
Μαρκάκη Σοφία

ΟΤΕ

  27976   1100

  1

 

  1

  1

  1

  1

5
3
Χατζηδάκη Δημοκρατία

ΣΚΟΡ

  29725   1000

  1

  0

 

  1

  0

  1

3
 
4
Δασκαλάκη Κων/να

ΛΑΤΩ

  31285   1010

  1/2

  0

  0

 

  0

  1/2

1
 
5
Μαρκάτου Μαριλένα

ΚΥΔΩΝ

  28625 1120 

  1

  0

  1

  1

 

  1

4
6
Κασσωτάκη Δέσποινα

Ν ΗΡΟΔ

  27098   1005

  0

  0

  0

  1/2

  0

 

1/2

 



Κατηγορία κάτω των 14 ετών κοριτσιών
Προκρίνονται οι δύο πρώτες της τελικής κατάταξης

 

Ονοματεπώνυμο

Σύλ

ΑΜ.

ΕΛΟ

1
2
3
4

βαθμοί

θέση

1
Γρατσέα Κατερίνα ΟΦΗ
25303
 1010

 

  0

  0

  +

0

 

2
Σκαράκη Αντιγόνη ΣΑΧ
25866
 1355 

  1

 

  1

  +

2
3
Τσαρουχά Μαριάνθη ΣΑΧ
22812
1395 

  1

  0

 

  +

1
4
Καλλέργη Ειρήνη ΓΑΖΙ
28943
1020

  ---

  ---

  ---

 

 

 



Κατηγορία κάτω των 16 ετών κοριτσιών
Προκρίνεται η πρώτη της τελικής κατάταξης

 

Ονοματεπώνυμο

Σύλ

ΑΜ.

ΕΛΟ

1 Χριστοδουλάκη Τόνια

ΣΑΧ

  24274

1555 



Πρόγραμμα αγώνων και κληρώσεων

Σάββατο

17 Μαΐου 2008

11.00

2ος γύρος

6-4, 5-3, 1-2

Σάββατο

17 Μαΐου 2008

17.30

3ος γύρος

2-6, 3-1, 4-5

Κυριακή

18 Μαΐου 2008

09.30

4ος γύρος

6-5, 1-4, 2-3

Κυριακή

18 Μαΐου 2008

16 .00

5ος γύρος

3-6, 4-2, 5-1


ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΑΤΟΜΙΚΩΝ ΝΕΑΝΙΚΩΝ ΚΡΗΤΗΣ 2008

  1. ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ: Η Ένωση Σκακιστικών Σωματείων Κρήτης (ΕΣΣΚ) προκηρύσσει την Τελική Φάση (2ος – 5ος Γύρος) των Ατομικών Νεανικών Πρωταθλημάτων Κρήτης 2008 (<8, <10, <12, <14, <16, Αγοριών και Κοριτσιών), η οποία θα γίνει στις 17 και 18 Μαΐου 2008 στις Γούβες Ηρακλείου, στο ξενοδοχείο Magda Hotel ****.
2.ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΑΓΩΝΩΝ: Τους αγώνες διοργανώνει η ΕΣΣΚ, η ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΓΑΖΙΟΥ και ο ΟΦΗ.
3.ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ: Στους Αγώνες θα πάρουν μέρος οι 2 πρώτοι Νικητές και οι 2 πρώτες Νικήτριες, όλων των κατηγοριών, των Νομών Ηρακλείου και Χανίων και ο 1ος Νικητής και η 1η Νικήτρια, όλων των κατηγοριών, των Νομών Ρεθύμνου και Λασιθίου.
4. ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΓΩΝΩΝ: Πουλ 5 γύρων (Θα παιχτούν οι 4 υπόλοιποι Γύροι, γιατί ο 1ος Γύρος έχει ήδη διεξαχθεί στις 24 Φεβρουαρίου) όπου συμμετέχουν σε κάθε όμιλο οι 2 πρώτοι Χανιά και Ηράκλειο και ο 1ος από Ρέθυμνο και Λασίθι και αγωνίζονται(αυτή τη χρονιά) ως εξής:

  1. 1ος Ηράκλειο
  2. 1ος Χανιά
  3. 1ος Ρέθυμνο
  4. 1ος Λασίθι
  5. 2ος Χανιά
  6. 2ος Ηράκλειο

  5.ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ: Το Πρόγραμμα συναντήσεων, ανά κατηγορία αγοριών και κοριτσιών, έχει ως εξής:

2ος γύρος : Σάββατο 11.0

3ος γύρος: Σάββατο 17.30΄

4ος γύρος : Κυριακή 09.30΄

5ος γύρος: Κυριακή 16.00

6. ΧΩΡΟΣ ΑΓΩΝΩΝ: Οι αγώνες θα γίνουν στο ξενοδοχείο Magda Hotel ***( www.magdahotel.gr), στις Γούβες Ηρακλείου.
7. ΔΙΑΜΟΝΗ-ΤΙΜΕΣ: H ΕΣΣΚ καλύπτει εξ ολοκλήρου τα έξοδα διαμονής και πλήρους διατροφής, για την 17 η Μαΐου, για όλα τα παιδιά της Κρήτης που έχουν προκριθεί και θα αγωνιστούν , εκτός Νομού Ηρακλείου.
Όσοι από τους συνοδούς επιθυμούν να διαμείνουν στο ξενοδοχείο Magda Hotel *** θα επιβαρυνθούν με την ίδια τιμή που θα πληρώσει η ΕΣΣΚ, που είναι 40 € κατ' άτομο, με πλήρη διατροφή και ένα γεύμα παραπάνω, δηλαδή Σάββατο μεσημέρι, Σάββατο βράδυ και Κυριακή μεσημέρι (εννοείται και πρωινό Κυριακής).
Παρακαλούνται οι υπεύθυνοι των ομάδων να ενημερώσουν, με e - mail , το πολύ μέχρι την Πέμπτη 15 Μαΐου τον Μπάμπη Στεφανάτο, στέλνοντας λίστα με τις διαμονές στο ξενοδοχείο των αγώνων.
Έχει προβλεφτεί ικανός αριθμός δωματίων για τις διαμονές, αλλά αν υπάρξει υπερβολική ζήτηση από συνοδούς, θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας στις δηλώσεις για τα δωμάτια.
8. ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ: Οι μετακινήσεις των αθλητών και συνοδών από Χανιά και Ρέθυμνο θα γίνει με λεωφορείο που θα μισθώσει η ΕΣΣΚ. Το Λεωφορείο θα ξεκινήσει από τα Χανιά στις 07.30 π.μ. (από τον κήπο, έξω από τη λέσχη του ΟΑΧ), θα σταματήσει έξω από το Ρέθυμνο (στο Lidl ) γύρω στις 8.10-8.20 π.μ., για να πάρει τους αθλητές και συνοδούς του Ρεθύμνου και θα τους μεταφέρει όλους στο ξενοδοχείο των Αγώνων.
Η αντίστροφη διαδρομή θα γίνει την Κυριακή, μετά τη λήξη των αγώνων.
Για τους παίχτες η μεταφορά θα είναι δωρεάν, για δε τους συνοδούς θα υπάρχει συμβολική συμμετοχή 5 € κατ' άτομο. Υπεύθυνος για την είσπραξη του ποσού αυτού θα είναι ο κ.Μαρκάκης Παύλος, μέλος του ΔΣ της ΕΣΣΚ.

9. ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: Διαιτητές ορίστηκαν από την ΤΕΔ οι εξής προταθέντες από τους Διοργανωτές με αφιλοκερδή διαιτησία:

Βαρβεράκης Κώτσας, Διαιτητης Β΄ κατηγορίας
Παπαθανασίου Παναγιώτης, Διαιτητής Γ΄ κατηγορίας
Στεφανάτος Χαράλαμπος, Διαιτητής Γ΄ κατηγορίας

10. ΧΡΟΝΟΣ ΣΚΕΨΗΣ: Οι αγώνες θα διεξαχθούν με ηλεκτρονικά χρονόμετρα και χρόνο σκέψης 90 λεπτά για την ολοκλήρωση της παρτίδας για κάθε σκακιστή. Επιπλέον, από την πρώτη κίνηση και για κάθε κίνηση που ολοκληρώνει ο σκακιστής, παίρνει ακόμη μισό λεπτό (30") χρόνου σκέψης.
Η καταγραφή των κινήσεων είναι υποχρεωτική σε όλη τη διάρκεια της παρτίδας.

11. ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ: Σε περίπτωση ισοβαθμίας ακολουθούνται κριτήρια που προβλέπονται από τον Κανονισμό Αγώνων. Συγκεκριμένα, όλες οι θέσεις της Τελικής Φάσης Κρήτης καθορίζονται σύμφωνα με τα κριτήρια άρσης ισοβαθμίας για κυκλικό σύστημα ( round robin ) που αναφέρονται:

Για κυκλικό σύστημα (round robin)
α) Το σύστημα Σόννεμπορν-Μπέργκερ (βαθμοί αντιπάλων ανάλογα με το αποτέλεσμα).
β) Αριθμός νικών (προηγείται ο σκακιστής-τρια με τις περισσότερες νίκες).
γ) Κατάταξη βαθμών του τουρνουά μεταξύ των ισόβαθμων.
δ) Ποσοστό βαθμών που επιτεύχθηκαν με τα μαύρα (% επί των παρτίδων με τα μαύρα).
ε) 2 10λεπτες παρτίδες. Αν υπάρξει ξανά ισοβαθμία θα ακολουθούν από 2 5λεπτες παρτίδες μέχρι την τελική επικράτηση.

12. ΠΡΟΚΡΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ:

  • Οι 2 πρώτες νικήτριες από τις κατηγορίες Κοριτσιών <8 , Κοριτσιών <10 , Κοριτσιών <12 , Κοριτσιών <14 και η 1 πρώτη από την κατηγορία Κοριτσιών <16 .
  • Οι 2 πρώτοι νικητές από τις κατηγορίες Αγοριών <8 και Αγοριών <10 .
  • Οι 3 πρώτοι νικητές από τις κατηγορίες Αγοριών <12 , Αγοριών <14 και Αγοριών <16 .

13. ΔΗΛΩΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΑΝΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ: Στους τελικούς (Πανελλήνιους) αγώνες οι προκριμένοι σκακιστές και σκακίστριες υποχρεούνται να αγωνισθούν στο αντίστοιχο πρωτάθλημα από το οποίο προκρίθηκαν . Σε αντίθετη περίπτωση στερούνται της επιδότησης της συμμετοχής τους από την ΕΣΟ.
Για τους σκακιστές και σκακίστριες που θα αγωνισθούν στους Πανελλήνιους Αγώνες με την καταβολή παραβόλου , η δήλωση συμμετοχής, μέσω της φόρμας δήλωσης συμμετοχής, είναι δεσμευτική σε ότι αφορά το πρωτάθλημα που θα συμμετάσχουν και δεν μπορεί να αλλάξει στη συνέχεια.
Υπενθυμίζουμε ότι όσοι αθλητές θα θελήσουν να αγωνιστούν στους Πανελλήνιους Ατομικούς Νεανικούς Αγώνες (Χαλκιδική, 28 Ιουνίου - 4 Ιουλίου 2008), αν έχουν αγωνιστεί στα Προκριματικά Κρήτης, θα πληρώσουν 30 € παράβολο συμμετοχής, ενώ αν δεν έχουν αγωνιστεί θα πληρώσουν παράβολο 60 €.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1. ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ – ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ: Οι αγώνες θα διεξαχθούν στην Καλλιθέα Χαλκιδικής σε αίθουσα του ξενοδοχείου Athos Palace (****) του ομίλου G - Hotels . Οι σκακιστές και σκακίστριες που προκρίθηκαν από τα περιφερειακά πρωταθλήματα, όσοι προκρίθηκαν από τα σχολικά πρωταθλήματα και όσοι δικαιούνται απευθείας συμμετοχή στους τελικούς αγώνες θα φιλοξενηθούν στα ξενοδοχεία Athos Palace και Pallini Beach (4 αστέρων) σε δίκλινα ή τρίκλινα δωμάτια και σε σουίτες 4 ατόμων, από 27 Ιουνίου έως 4 Ιουλίου (7 διανυκτερεύσεις) με πλήρη διατροφή (πρωινό, γεύμα και δείπνο) σε μπουφέ.
2. ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ :
Οι τελικοί αγώνες θα διεξαχθούν σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα:

Παρασκευή  27 Ιουνίου 2008

Άφιξη συμμετεχόντων

 

Παρασκευή  27 Ιουνίου 2008

Τεχνική συνάντηση

21:00

Σάββατο  28 Ιουνίου 2008

Κληρώσεις

12:00

Σάββατο  28 Ιουνίου 2008

Τακτοποίηση συμμετεχόντων στην αίθουσα αγώνων σύμφωνα με την κλήρωση

15:30

Σάββατο  28 Ιουνίου 2008

Τελετή Έναρξης

16:00

Σάββατο  28 Ιουνίου 2008

1ος Γύρος

16:30

Κυριακή 29 Ιουνίου  2008

2ος Γύρος

09:30

Κυριακή   29 Ιουνίου  2008

3ος Γύρος

16:30

Δευτέρα  30 Ιουνίου  2008

4ος Γύρος

16:30

Τρίτη    01 Ιουλίου   2008

5ος Γύρος

09:30

Τρίτη  01 Ιουλίου 2008

6ος Γύρος

16:30

Τετάρτη  02 Ιουλίου  2008

7ος Γύρος

16:30

Πέμπτη  03 Ιουλίου  2008

8ος Γύρος

16:30

Παρασκευή 04 Ιουλίου 2008

9ος Γύρος

09:30

Παρασκευή 04 Ιουλίου 2008

Τελετή Λήξης – Αναχώρηση συμμετεχόντων

15:00

3. ΔΙΑΜΟΝΗ – ΔΙΑΤΡΟΦΗ: Ο ι διοργανωτές προσφέρουν δωρεάν διαμονή σε δίκλινα ή τρίκλινα δωμάτια και σε σουίτες 4 ατόμων με πλήρη διατροφή (τρία γεύματα) σε μπουφέ για 7 διανυκτερεύσεις για το σύνολο των προκριμένων σκακιστών και σκακιστριών.
Για τους σκακιστές και σκακίστριες που θα αγωνισθούν με παράβολο , καθώς και για τους συνοδούς, γονείς, είναι υποχρεωτική η διαμονή στο ξενοδοχείο των αγώνων. Της υποχρέωσης αυτής εξαιρούνται όσοι αποδεδειγμένα διαθέτουν κύρια ή εξοχική κατοικία στον Νομό Χαλκιδικής .
Το κόστος φιλοξενίας ανέρχεται στα 52 € την ημέρα ανά άτομο , με πλήρη διατροφή (τρία γεύματα σε μπουφέ) για διαμονή σε δίκλινο ή τρίκλινο δωμάτιο ή σουίτα 4 ατόμων. Η αντίστοιχη τιμή με ημιδιατροφή (πρωινό και ένα γεύμα) ανέρχεται στα 46 € την ημέρα ανά άτομο . Θα διατεθεί περιορισμένος αριθμός μονόκλινων δωματίων με κόστος φιλοξενίας 78 € την ημέρα με πλήρη διατροφή (τρία γεύματα σε μπουφέ). Τα δωμάτια θα διατεθούν με σειρά προτεραιότητας και με την ανάλογη διασπορά ανά ένωση.

Διευκρινίζεται ότι η παραλαβή των δωματίων θα γίνεται στις 12:00 το μεσημέρι .

4. ΜΕΤΑΒΑΣΗ: Η μετάβαση των συμμετεχόντων θα γίνει με ευθύνη των ιδίων.