10th International Chess Tournament of Paleochora




Ο Δήμαρχος Καντάνου – Σελίνου κ. Περράκης Αντώνης αριστερά με τους νικητές της διοργάνωσης Kiril Stupak, Bernadskiy Bitaliy και Momchil Nikolov και δεξιά ο Πρόεδρος της ΣΑΧ κ. Σπυριδάκης Γιάννης

 

WINΝERS

1ος

GM

Stupak Kirill

BLR

2570

7,5

56,0

2ος

GM

Nikolov Momchil

BUL

2561

7,5

54,5

3ος

GM

Bernadskiy Vitaliy

UKR

2543

7,5

53,5

4ος

GM

Sadzikowski Daniel

POL

2563

7,0

55,5

5ος

IM

David Alberto

ITA

2567

7,0

55,0

6ος

GM

Banikas Hristos

GRE

2567

7,0

53,5

7ος

ΙM

Enchev Ivajlo

BUL

2477

7,0

52,5

8ος

ΙM

Morozov Nichita

MDA

2437

7,0

50,5

9ος
GM

Zinchenko Yaroslav

UKR

2547

6,5

54,5

10ος

GM

Dobrov Vladimir

RUS

2496

6,5

54,5

 

Νικητές ειδικών κατηγοριών
Special Category Prizes



Women

1η Joanna Worek CZE 6

2η Tsveta Galunova BUL 6

3η Qiu Mengjie CHN 6


Η Αντιδήμαρχος Κανδάνου - Σελίνου κ. Αλφιέρη δεξιά με τις νικήτριες στην κατηγορία γυναικών από δεξιά Joanna Worek, Tsveta Galunova και Qiu Mengjie αριστερά ο Πρόεδρος της ΣΑΧ κ. Σπυριδάκης Γιάννης

 Veterans (>60)

1st Leonid Gavrish UKR 6

2nd Ulrich Wolf GER 4,5

3rd Detlef ToborGER 4,5


Οι νικητές στην κατηγορία Βετεράνων από αριστερά: Leonid Gavrish, Ulrich Wolf, Detlef Tobor

Boys under 18

1ος Nichita MorozovMDA7

2ος Joshua Sheng USA 6,5

3ος Fy Rakotomaharo MAD 6,5


Οι νικητές στην κατηγορία κάτω των 18 ετών με την αρμόδιο σε θέματα αθλητισμού και Παιδείας της Περιφέρειας Χανίων κ. Ζομπανάκη Κατερίνα, από αριστερά Nichita Morozov, Joshua Sheng και Fy Rakotomaharo

Girls under 18

1η Anthi-Maria Vozinaki GRE 5

2η Evaggelia Petraki GRE 4,5

3η Antigoni Georgitsi GRE 4


Ο Πρόεδρος του Δημ συμβουλίου κ Αλυγιζάκης Σταύρος με τις νικήτριες στην κατηγορία κάτω των 18 ετών
από αριστερά: Βοζινάκη Ανθή, Πετράκη Ευαγγελία και Γεωργίτση Αντιγόνη

Boys under 16

1ος Evgenios Ioannidis GRE6

2ος Labros Giannoulakis GRE 6

3ος Georgios Mitsis GRE 5,5

Η Πρόεδρος της Κοινωφελούς Επιχείρησης Σελίνου κ. Περράκη Αικατερίνη με τους νικητές στην κατηγορία κάτω των 16 ετών από αριστερά: Ιωαννίδης Ευγένιος και Γιαννουλάκης Λάμπρος

Girls under 16

Magdalini Louka GRE 4,5

Diana Zakharova RUS 4,5

Athanasia Hrysogelou GRE 4


Η Πρόεδρος της ΕΤΑΚ κ. Περράκη Μαρκέλλα με τις νικήτριες κάτω των 16 ετών από αριστερά: Λουκά Μαγδαληνή και Diana Zakharova

Boys under 14

1ος Nikolaos Spyropoulos GRE 5,5

2ος Evaggelos Patrelakis GRE 5,5

3ος Andreas Chatzieleftheriou GRE 4,5


Ο Δημοτικός σύμβουλος κ. Μαρκουλάκης Πολύδωρος με τους νικητές κάτω των 14 ετών
από αριστερά: Πατρελάκης Ευάγγελος, Χατζηελευθερίου Ανδρέας και Νίκος Σπυρόπουλος

Girls under 14

Betty-Anna Strati GRE 4,5

Erietta Kaliontzaki GRE 4

Luna Morote BEL 3,5


Ο κ. Δερμιτζάκης με τις νικήτριες κάτω των 14 ετών από αριστερά: Άννα Στρατή Μπέτυ και Εριέττα Καλιοντζάκη

Boys under 12

1ος Kyriakos Fyntrilakis GRE 5

2ος Stavros Vyzirakis GRE 5

3ος Christos Krallis GRE 4,5


Ο κ. Ζουριδάκης Γιώργος με τον νικητή κάτω των 12 ετών Φυντριλάκη Κυριάκο

Girls under 12

Evaggelia Karavitaki GRE 4,5

Maria-Mytro Kanteraki GRE 3,5

Christina Akriva GRE 3,5


Η δημ. σύμβουλος κ Σταυρίδου Βλησίδη Σταματία με τις νικήτριες κάτω των 12 ετών και τον Πρόεδρο της ΣΑΧ κ. Σπυριδάκη Γιάννη οι νικήτριες από αριστερά: Καραβιτάκη Ευαγγελία, Καντεράκη Μυρτώ και Ακρίβα Χριστίνα

Local Players

1ος Nikolaos Georgiakakis GRE 3

2ος Kyriakos Arnaoutidis GRE 2

3ος Evgenia Sartzetaki GRE 2

Ο Τ. Πρόεδρος της ΣΑΧ κ. Παπαδημητράκης Γιάννης με τους τοπικούς νικητές από την Παλαιόχωρα από αριστερά: Γεωργιακάκης Νίκος, Αρναουτίδης Κυριάκος Σαρτζετάκη Αικατερίνη και Σαρτζετάκη Ευγενία

Top Team (4 players)

Chania Chess Academy
Alberto David, Ivailo Enchev,
Spyros Naoum, Evagelos.Patrelakis, )

25

 

Paleochora Team Blitz 2017

Final Ranking after 7 Rounds

Rk.

Team

  +

  =

  -

Pts

TB1

TB2

1

Δεν Μας Πολυενδιαφέρει Κιόλας

6

1

0

22½

13

121

2

Δέντρο

4

3

0

19

11

119

3

Facebook Professor

4

2

1

18

10

117

4

Savoir-Vivre

4

2

1

18

10

113

5

iPhone 64

3

4

0

18

10

111

6

Πουρέιντζερς & το Τζόβενο

4

1

2

18

9

104

7

F.C. Hummus

4

2

1

17½

10

106½

8

Προτιμούμε το Τάβλι

4

2

1

17

10

118

9

Αφές και Αυτοί

3

3

1

17

9

115

10

Imagine Najdorfs

3

1

3

17

7

100

11

Cyprus

3

2

2

16½

8

105½

12

Coolest Team Name

3

2

2

16

8

111½

13

Plan B...4

4

0

3

15½

8

107½

14

Winning Variation

3

1

3

15½

7

110

15

Μπορείς Απόψε να Βρεις Όλες τις Ζούλες της Γης

2

3

2

15½

7

106

16

Ματ στο Σκάκι... Τράβα Καζανάκι!

3

1

3

15½

7

105

17

Khaleesi & the Dragons

4

1

2

15

9

99

18

Μια Κατσαρίδα στην Κρήτη

3

2

2

15

8

103½

19

Οι Κότες Επέστρεψαν

4

0

3

15

8

83½

20

Hawaii 4-0

2

1

4

15

5

91

21

Raki-Raki

2

2

3

14½

6

107

22

Wattenscheid Rovers

4

0

3

14

8

114

23

ChessDivers

3

1

3

14

7

112

24

Capablanca

3

0

4

14

6

102½

25

Τσακιστές

3

1

3

13½

7

92½

26

Τα Αδέλφια κι η Παρέα τους

4

0

3

13

8

82½

27

Κοντή Δύναμη

2

2

3

13

6

106

28

Μινιατούρα, Νούλα, Ζούλα και Σταυρούλα

3

0

4

13

6

97

29

Η Χιονάτη και τα 3 Μικρά Γουρουνάκια

2

2

3

12½

6

104

30

Friet

3

0

4

12½

6

77

31

Ακαταμάχητες

3

0

4

11½

6

94

32

Πλακώσανε τα ΜΑΤ

2

0

5

11½

4

93

33

Ομάδα από τα Jumbo

2

2

3

10½

6

74½

34

Ένας Κούλης Δεν Φέρνει την Άνοιξη

2

1

4

10½

5

82

35

Ατρόμητοι

2

2

3

10

6

78½

36

Ασυντόνιστοι

2

0

5

10

4

87½

37

Σκακιστές από τα Lidl

3

0

4

6

79

38

Αήττητοι

1

2

4

4

79

39

MARS

1

2

3

4

70½

40

Εκδικητές της Σκακιέρας

2

0

5

4

79

               
               


Ο Πρόεδρος της ΣΑΧ κ. Σπυριδάκης Γιάννης απονέμει αναμνηστικά δώρα στις νικήτριες ομάδες του τουρνουά Μπλιτς

  1.   Δεν Μας Πολυενδιαφέρει Κιόλας

Σκ.

 

Όνομα

ELO

Ομ.

1

 

Kalogeris Ioannis 2278

GRE

2

  Galopoulos Nikolaos 2395

GRE

3

  Anagnostopoulos Konstantinos 2144

GRE

4

  Kouvatsos Filippos 2186

GRE


Δέντρο

Σκ.

 

Όνομα

ELO

Ομ.

1

  De Wachter Matthias 2323 BEL

2

 

Gevorgyan Maria 2176 ARM
3   Verduyn Philippe 2139 BEL

4

 

De Coninck Rafael 2137 BEL

Facebook Professor

Σκ.

 

Όνομα

ELO

Ομ.

1

  Rakotomaharo Fy Antenaina 2424 MAD

2

  Smith Matthieu 2132 FRA

3

  Xu Mingwei 2017 CHN

4

  Hong Xing 2084 CHN