11th International Chess Tournament of Paleochora



Η εκπρόσωπος της Αντιπεριφέρειας Χανίων κ. Κατερίνα Ζομπανάκη με τους νικητές της διοργάνωσης Pashikian Arman, Nevednichy Vladislav και Χρήστος Μπανίκας

 

 

Νικητές ειδικών κατηγοριών
Special Category Prizes



Women

1η Stavroula Tsolakidou GRE 6,5

2η Joanna Worek CZE 6

3η Sophie Milliet FRA 6


Ο Πρόεδρος της ΣΑΧ ΣΑΜΑΡΙΑ κ. Σπυριδάκης Γιάννης με τις νικήτριες στην κατηγορία γυναικών από δεξιά Sophie Milliet, Joanna Worek, και η Σταυρούλα Τσολακίδου

 Veterans (>60)

1st Ulrich Wolf GER 5

2nd Nikiforos Sideris GRE 4,5

3rd Mick Tobor GER 4,5


7 Η κ Νίνα Περάκη πρόεδρος της κοινωφελούς εταιρείας με τον νικητή στην κατηγορία ΒετεράνωνΟι Ulrich Wolf,

Boys under 18

1ος Nikolas Theodorou GRE 6

2ος Konstantinos Samaridis GRE 6

3ος Leon Livaic CRO 6,5


Girls under 18

1η Anthi-Maria Vozinaki GRE 6

2η Anna Galani GRE 5

3η Katerina Pasoglou GRE 5


Οι νικητές-τριες στην κατηγορία κάτω των 18 ετών με τον Δημοτικό Σύμβουλο κ. Μαρκουλάκη Πολύδωρο

Boys under 16

1ος Anatole Vlachos GRE6,5

2ος Nikos Georgakopoulos GRE 6

3ος Vignir Vatar Stefansson ISL 6

 
 

Girls under 16

1st Evaggelia Karavitaki GRE 4,5

2nd Serena Wittenberg FRA 4

3rd Alla Kozenets RUS 3,5


7 Η Γιατρός των αγώνων Ταμάρα Κόπατς με τους νικητές-τριες στην κατηγορία κάτω των 16 ετών
από αριστερά: Anatole Vlachos, Nikos Georgakopoulos, Vignir Vatar Stefansson και Ευαγγελία Καραβιτάκη

Boys under 14

1ος Nikolaos Spyropoulos GRE 6

2ος Martin Stukan RUS 6

3ος Evaggelos Patrelakis GRE 6

 

Girls under 14

Eleni Nikolakopoulou GRE 4,5

Livia De Wachter BEL 4

Katerina Papadokonstantaki GRE 3,5


7 Γιάννης Τσατσαρώνακης εκ μέρους των επιχειρηματιών εστίασης με τους νικητές-τριες κάτω των 14 ετών

Boys under 12

1ος Yakau Tsesler BLR 4,5

2ος Elias De Reese BEL 4

3ος Kirill Kozlov RUS 4


Ο κ. Ζουριδάκης Γιώργος με τον νικητή κάτω των 12 ετών Φυντριλάκη Κυριάκο

Girls under 12

Antonia Karavitaki GRE 4,5

Mare Morote BEL 3,5

Luna Morote BEL 3,5


Οι Πρωταθλητές μας Χρήστος Μπανίκας και Σταυρούλα Τσολακίδου βραβεύουν τους νικητές κάτω των 12 ετών, από αριστερά: Yakau Tsesler, Elias De Reese, Kiril Kozlov, Antonia Karavitaki, Mare Morote και Luna Morote.

Local Players

1ος Nikolaos Georgiakakis GRE 3

2ος Kyriakos Arnaoutidis GRE 2

3ος Evgenia Sartzetaki GRE 2

Ο κ Χαλακατεβάκης με τους νικητές από την Παλαιόχωρα από αριστερά: Γεωργιακάκης Νίκος, Αρναουτίδης Κυριάκος και Σαρτζετάκη Ευγενία
Ο Σταμάτης Αρδίτης Κούρκουλος με την απόδοσή του κατέκτησε την 3η νόρμα ΙΜ και ταυτόχρονα και τον τίτλο του Διεθνούς Μαιτρ!

Top Team (4 players)

Chania Chess Academy
24,5