9th International Chess Tournament of Paleochora




Η Αντιδήμαρχος Καντάνου Σελίνου κ. Σταυρίδου Σταματία και ο κ. Παπαδημητράκης Γιάννης με τους νικητές των αγώνων

 

WINΝERS

1ος

GM

Halkias Stelios

GRE

2543

7.5

55,0

2ος

GM

Bernadskiy Vitaliy

UKR

2527

7.5

54,0

3ος

GM

Nevednichy Vladislav

ROU

2549

7.5

53,0

4ος

GM

Nikolov Momchil

BUL

2571

7.5

52,0

5ος

IM

Gharamian Tigran

FRA

2639

7.0

54,5

6ος

GM

Rychagov Andrey

RUS

2558

7.0

54,0

7ος

GM

Banikas Hristos

GRE

2600

7.0

53,0

8ος

GM

Borovikov Vladislav

UKR

2556

7.0

52,0

9ος
GM
Kharitonov Alexandr RUS

2558

7.0

51,5

10ος

GM

David Alberto

ITA

2572

7.0

51,0

 

Νικητές ειδικών κατηγοριών
Special Category Prizes

Women

Irina Bulmaga

ROU

6,5

Ashritha Eswaran

USA

6

Altan-Ulzii Enkhtuul

MGL

6


Η Πρόεδρος της Κοινωφελούς επιχείρησης κ. Νίνα Περράκη με τις νικήτριες των αγώνων

 Veterans (>60)

1st Roberto Primavera ITA 5,5
2nd Detlef Tobor GER 5

3rd

Norbert Veitsch AUT 4

Η εκπρόσωπος της Περιφέρειας Χανίων κ. Παπαδογιαννάκη Κωνσταντίνα με τον νικητή της κατηγορίας

Boys under 18

1ος

Andreas Kelires GRE 6,5

2ος

Argirios Papadopoulos GRE 6,5

3ος

Dimitrios Tsekmes GRE 6

Girls under 18

Evaggelia Petraki GRE 6

Filippa Liapi-Zenebisi GRE 4,5

Louise Adrian FRA 4,5

Η αρμόδιος σε θέματα αθλητισμού και Παιδείας της Περιφέρειας Χανίων κ. Ζομπανάκη Κατερίνα, ο κ. Παπαδημητράκης Γιάννης και η κ. Κουκουράκη Βέτα με τους νικητές-τριες της κατηγορίας

Boys under 16

1ος

Theodoros Kalogridakis GRE 6,5

2ος

Nikolas Theodorou GRE 6

3ος

Daniel Gallagher ENG 5,5
 
 

Girls under 16

Adelya Tukaeva RUS 6

Anthi-Maria Vozinaki GRE 5

Danai Filoxeni GRE 4,5


Ο κ. Μαρκουλάκης Πολύδωρος, και ο κ. Σταθάκης Χρυσοβαλάντης Πρόεδρος της Δημοτικής Ενότητας της Παλαιόχωρας με τους νικητές κάτω των 16 ετών

Boys under 14

1ος

Albert Tomasi FRA 6,5

2ος

Christos Krallis GRE 5,5

3ος

Nikolaos Georgakopoulos GRE 5,5

 

Girls under 14

Diana Zakharova RUS 5

Aida Tukaeva RUS 5

Kseniya Badrakova RUS 4


Ο GM Alberto David με τους νικητές κάτω των 14 ετών

Boys under 12

1ος

Leopold Adrian FRA 6

2ος

Evaggelos Patrelakis GRE 5,5

3ος

Georgios Papadimitrakis GRE 5

 

Girls under 12

Aksithi Eswaran USA 5

Evaggelia Karavitaki GRE 5

Maria-Myrto Kanteraki GRE 4


O GM Στέλιος Χαλκιάς με τους νικητές κάτω των 12 ετών

Local Players

1ος

Stavros Vlisidis GRE 3

2ος

Nikolaos Georgiakakis GRE 2,5

3ος

Alex Brataleanu GRE 2
 

Top Team (4 players)

 

Chania Chess Academy
Arg.Papadopoulos, Enchev, Theodorou, Naoum )

25

 

 

Paleochora Team Blitz 2015

Final Ranking after 7 Rounds

Rk.

Team

  +

  =

  -

Pts

TB1

TB2

1

Δεν Σπάσαμε Εμείς το Χέρι του Βιτσαξάκη

5

2

0

12

0

175

2

Ψαγμένο Όνομα

4

3

0

11

2

157

3

Βάλε Λαδόπουλο κι Έλα Βράδυ

5

1

1

11

0

143

4

Κηφήνες

5

0

2

10

0

148

5

Καπηπίνια

4

2

1

10

0

117

6

Γραφείο Τελετών "Πετράκης"

5

0

2

10

0

94,5

7

Άστο Πασάμ

4

1

2

9

0

122

8

The Troublemakers

4

1

2

9

0

107

9

Ο Κόντης κι οι Κοντές

4

1

2

9

0

93,5

10

Μη Χείρον Βέλτιστον

4

1

2

9

0

86,5

11

Σεσημασμένοι 2

4

0

3

8

0

117

12

Capablancas

4

0

3

8

0

87,5

13

Ο Κασπαριάν και οι 3 Σωματοφύλακες

3

2

2

8

0

81,5

14

Mazeterandos

3

2

2

8

0

76

15

Παραλίγο Πρώτοι

3

2

2

8

0

75

16

Barchesslona

4

0

3

8

0

50

17

Clockwork Chess

3

1

3

7

0

82

18

Γεωργακοτόπουλα

3

1

3

7

0

80

19

Κότες Λυράτες

3

1

3

7

0

54,5

20

Οι Δραπέτες της Σκακιέρας

3

0

4

6

0

81

21

Άσε το Θείο και Πιάσε το Σκάκι

3

0

4

6

0

62

22

Ειρήνη Δεν Ήρθες Πιωμένη Στο Πάρτυ

3

0

4

6

0

54

23

Καφενείο

2

1

4

5

0

66,5

24

Νουμπάδες Χωρίς Όρια

2

1

4

5

0

41,5

25

Chess Bomb

2

1

4

5

0

39

26

Uncharted 4

2

1

4

5

0

39

27

Τυχαίοι

2

1

4

5

0

39

28

The Chess Masters

2

1

4

5

0

27

29

Αριστόγατες

2

1

4

5

0

22

30

Pokemon Masters

2

1

4

5

0

20

31

Warriors

1

2

4

4

0

33

32

Haribo

0

3

4

3

1

14

33

The Spartans

1

1

5

3

1

6

34

Εκδικητές της Σκακιέρας

0

1

6

1

0

15


Ο κ. Γιώργος Ναούμ με τις νικήτριες ομάδες του τουρνουά Μπλιτς

  1.   Δεν Σπάσαμε Εμείς το Χέρι του Βιτσαξάκη

Σκ.

 

Όνομα

Δελο

Ομ.

1

 

Liodakis Konstantinos

2141

ITA

2

 

Anagnostopoulos Konstantinos

2156

GRE

3

 

Kazakos Emmanouil

2132

GRE

4

 

Vitsaxakis Nikolaos

1595

GRE

 

2.   Ψαγμένο Όνομα

Σκ.

 

Όνομα

Δελο

Ομ.

1

  Kalogeris Ioannis 2166

GRE

2

 

Kalogridakis Georgios 2118

GRE

3   Kokkalis Haralabos 1907 GRE

4

 

Papadopoulos Argirios 2124

GRE

5

 

Balokas Dimitrios 2065

GRE

 

3. Βάλε Λαδόπουλο κι Έλα Βράδυ

Σκ.

 

Όνομα

Δελο

Ομ.

1

 

Kourkoulos-Arditis Stamatis

2265

GRE

2

 

Naoum Spyridon

2205

GRE

3

 

Ladopoulos Dimitrios

2154

GRE

4

 

Papakonstantinou Dimitrios

1991

GRE