7th International chess tournament of Paleochora

WINΝERS
1ος

GM

Rychagov Andrey

RUS

2543

7.5

2ος

GM

Mirzoev Azer

AZE

2554

7.5

3ος

GM

Gupta Abhijeet

IND

2634

7.0

Νικητές ειδικών κατηγοριών
Special Category Prizes
Women

Djingarova Emilia

BUL

5,5

Kafetzi Aggeliki

GRE

5,5

Koraka Makrina

GRE

5

 

 

 Veterans (>60)

1ος

Tchernyi Viktor

RUS

6

2ος

Frosinos Ioannis

GRE

4,5

3ος

Bielby Paul

GRE

4,5

Boys under 18

1ος

Liodakis Konstantinos

GRE

6

2ος

Tzouganakis Pantelis

GRE

6

3ος

Papasimakopoulos Alex

GRE

6

Girls under 18

Kafetzi Aggeliki

GRE

5,5

Chursina Ada

RUS

4,5

Markaki Sofia

GRE

4

Boys under 16

1ος

Kourkoulos-Arditis Stam

GRE

5,5

2ος

Christiansen Johan-Seb

NOR

5,5

3ος

Gouloutis Nikolaos

GRE

5,5

 

Girls under 16

 

 

Egorova Ayyyna

RUS

5

Serpetsidaki Eva

GRE

4,5

Kotsoglou Evi

GRE

4

 

Boys under 14

 

 

1ος

Theodorou Nikolas

GRE

7

2ος

Hakobyan Aram

ARM

5,5

3ος

Chetrari Nikita

MDA

5

 

Girls under 14

 

 

Vozinaki Anthi-Maria

GRE

4,5

Petraki Argiro

GRE

4

Louka Magdalini

GRE

3,5

 

Boys under 12

 

 

1ος

Santryan Davit

ARM

5

2ος

Karousos-Theodorakis Nik

GRE

4,5

3ος

Patrelakis Evaggelos

GRE

4,5

Girls under 12

Zakharova Diana

RUS

4,5

Hrysogelou Athanasia

GRE

4,5

Koukouraki Hrisi

GRE

3,5

 

Local Players

 

 

1ος

Fournarakis Eleftherios

GRE

3

2ος

Vlisidis Stavros

GRE

2

3ος

Georgiakakis Nikolaos

GRE

2

 

 

Top Team (4 players)

 

 

 

Chania Chess Academy

22

 

 

 

Paleochora Team Blitz 2014

Τελική Κατάταξη

Κατ.

Ομάδα

+

=

-

Pts.

MP

1

The Humpy Jumpy Kings

6

0

1

22

12

2

Ένας Κούρκουλος Δεν Φέρνει Την Άνοιξη

5

1

1

20

11

3

In Search of Dictamus

5

0

2

19½

10

4

Συ-Dream Team

4

2

1

19

10

5

Ιδρωμένα Σαλιγκάρια με Περίοδο

4

2

1

18½

10

6

e4 ή Επί Τας

4

1

2

17½

9

7

Total Chess

4

2

1

16½

10

8

Το Πιο Έξυπνο Όνομα

3

2

2

16½

8

9

The Killers

3

2

2

16½

8

10

Prestige

3

2

2

16

8

11

Αμμοθύελλα

3

1

3

16

7

12

Βαρεθήκαμε να το Παίρνετε

4

1

2

15

9

13

Βαρεθήκαμε να το Παίρνουμε

3

2

2

15

8

14

Τα Ματ

3

1

3

15

7

15

Grand Monsters

3

1

3

15

7

16

Bibek Sina Slaver

2

3

2

14½

7

17

Itaway

3

0

4

14½

6

18

Τα Παγωτίνια

3

1

3

14

7

19

Ματαδώροι

3

1

3

14

7

20

Ακούνα Ματάτα!

2

3

2

13½

7

21

Έμπυρα Κομμάτια

2

2

3

13½

6

22

Greece & Norway

2

3

2

12½

7

23

Εσείς Σκάκι, Εμείς Ουισκάκι

3

1

3

12

7

24

Chess Busters

2

1

4

12

5

25

The Kings of Chess

3

1

3

11½

7

26

Τα Τρία Γουρουνάκια και ο Κακός Λύκος

2

3

2

11

7

27

Λιοντάρια

3

0

4

11

6

28

Ασπρόμαυρες Ντάμες

2

1

4

11

5

29

Γλυκουλίνια

2

2

3

6

30

Ρουαμάτηδες

2

0

5

4

31

Grand-Μέτριοι

1

1

5

3

32

The Multinationals

1

1

5

3

33

Οι Ανίκητοι

2

0

5

4

 

  1.   The Humpy Jumpy Kings

Σκ.

 

Όνομα

Δελο

Ομ.

1

 

Christiansen Johan-Sebastian

2252

NOR

2

CM

Mihajlov Sebastian

2231

NOR

3

 

Mihajlov Svetoslav

2123

NOR

4

IM

Milosevic Goran

2364

SUI


2.   Ένας Κούρκουλος Δεν Φέρνει Την Άνοιξη

Σκ.

 

Όνομα

Δελο

Ομ.

1

FM

Kourkoulos-Arditis Stamatis

2265

GRE

2

 

Naoum Spyridon

2162

GRE

3

 

Gouloutis Nikolaos

2064

GRE

4

 

Avgoustis Panagiotis

1583

GRE


  1.   In Search of Dictamus

Σκ.

 

Όνομα

Δελο

Ομ.

1

FM

Sbarra Marco

2237

ITA

2

CM

Zoldan Matteo

2194

ITA

3

 

Iasman Inna

1954

FRA

4

GM

Rombaldoni Axel

2502

ITA

 

IM

Rombaldoni Denis

2439

ITA

 

GM

David Alberto

2584

ITA